Loše vijesti za Hrvatsku! Ozlijedio se Ivica Olić

Wolfsburg je na krilima sjajnog Dosta stigao do 14. pobjede ove sezone i sada ima deset bodova više od trećeplasirane Borussie Mönchengladbach i osam manje od lidera Bayerna.

22.2.2015.
20:01

Nogometaši Wolfsburga učvrstili su se na drugoj poziciji njemačkog prvenstva nakon što su u susretu 22. kola pobijedili berlinsku Herthu 2:1, uz dva gola Basa Dosta.

U drugom nedjeljnom ogledu Hamburg SV i Borussia Mönchengladbach su odigrali 1-1, a hrvatski reprezentativac i napadač HSV-a Ivica Olić ozlijedio se u 25. minuti utakmice. Točna vrsta i težina ozljede zasad nisu poznate.

Dost se upisao u strijelce u 10. i 74. minuti, a pogodak za berlinski sastav zabio je Julian Schieber u 30. minuti. Dost je u posljednja tri ligaška ogleda zabio čak sedam golova, a ukupno 11 ove sezone. Ivan Perišić nije nastupio za Wolfsburg zbog ozljede.

Hamburg SV je odigrao 1:1 protiv Borussije Mönchengladbach ispustivši pobjedu u sudačkoj nadoknadi utakmice. HSV je poveo golom Zoltana Stiebera u 73. minuti, a izjednačio je Branimir Hrgota u drugoj minuti sudačke nadoknade.

HSV bi pobjedom skočio na 11. poziciju, ovako je ostao 14. mjestu s tri boda više od zone ispadanja.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js REZULTATI:

Wolfsburg - Hertha 2:1 (Dost 10, 74 / Schieber 30)

HSV - Borussia Mo. 1:1 (Stieber 73 / Hrgota 90+2)

U subotu:

Köln - Hanover 1:1 (Ujah 17 / Joselu 5)

Schalke - Werder 1:1 (Meyer 61 / Proedl 90+2)

Mainz - Eintracht F. 3:1 (Clemens 38, Johannes Geis 47, Malli 50 / Aigner 35)

Augsburg - Bayer 2:2 (Caiuby 59, Hitz 90+4 / Drmic 8, Reinartz 84)

Freiburg - Hoffenheim 1:1 (Hoehn 25 / Volland 39)

Paderborn - Bayern 0:6 (Lewandowski 24,37, Robben 63-11m,86, Ribery 72, Weiser 78)

U petak:

Stuttgart - Borussia D. 2:3 (Klein 32-11m, Niedermeier 90+1 / Aubameyang 25, Guendogan 39, Reus 89)