SENZACIJA U KRANJČEVIĆEVOJ: / Lokosi srušili Rijeku u sudačkoj nadoknadi i vratili Modre u borbu za naslov

Momčad Matjaža Keka po prvi put ove sezone upisala je poraz i to od Lokomotivu koju je tri puta pobjeđivala.

6.5.2017.
21:00

Nogometaši Rijeke u subotu su u 32. kola Prve HNL u gostima kod Lokomotive neočekivano izgubili sa 0-1 (0-0), a jedini pogodak zabio je Lovro Majer u sudačkoj nadoknadi iz penala (90+2).

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše od igre, a činilo se kako sve ide prema tome da utakmica završi bez golova.

ANDRIJAŠEVIĆ PROPUŠTA JADRANSKI DERBI: /

Pogledajte trenutak zbog kojeg su navijači pali u očaj

Međutim, nakon kornera u 92. minuti sudac je procijenio da je Andrijašević povukao za dres Karimija te je pokazao na bijelu točku. Majer je bio precitzan, a Andrijašević je zaradio žuti karton zbog kojeg neće igrati s hajdukom u sljedećem kolu.

Prije toga Antunović je ostao sam na 15-ak metara pred golom Rijeke, ali je Prskalo je izašao s crte i sjajno reagirao.

Četiri kola prije kraja vodeća Rijeka ima 79 bodova, a drugoplasirani Dinamo, koji je u četvrtak u Zaprešiću pobijedio Inter sa 3-0, zaostaje pet bodova.

UŽIVO:

Lokomotiva - Rijeka 1:0

Lokomotiva: Šemper, Kolinger, Majstorović, Rrahmani, Valentić, Karimi, Šunjić, Capan, Grezda, Radonjić, Cekici

Rijeka: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Mišić, Bradarić - Vešović, Andriješvić, Gorgon - Gavranović

92' GOOL Lovro Majer bio je siguran s bijele točke. Nakon kornera Andrijašević je srušio igrača Lokomotive i sudac Križarić pokazao je na bijelu točku.

90' Poptuno sam Antunović bio je pred Prskalom, ali njegov udarac zaustavio je vratar Rijeke.

73' Vešović se sjurio u kazneni prostor, ali je blokiran njegov pokušaj.

67' Riječani pritišću, ali još uvijek nisu stvorili pravu priliku.

57' Gorgon je ubacio, ali su braniči Lokomotive izbili u korner. Još uvijek nema većih prilika.

49' Cekici je tukao iz slobodnog udarca preko gola.

46' Nastavila se utkamica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

36' Mišić je ubacio iz prekida, lopta je došla do Vešovića koji je tukao iznad grede.

25' Mišić je pronašao Gavranovića na rubu 16-erca, ali braniči Lokomotive odnijeli su loptu.

23' Tukao je Andrijašević s dvadesetak metara, ali nije to bilo dobro.

17' Nakon brze akcije Lokomotive, Capan je stigao pred gol Rijeke, ali ostao je bez lopte na rubu 16-erca.

15' Za sada je mirno u Kranjčevićevoj.

1' Počela je utakmica.