Opet šok! Dinamo rastužio Zagrepčane!

Lokomotiva je u Minsku u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige napravila ogromno iznenađenje pobjedom 2:1 protiv Dinama, a večeras u Maksimiru je sve upropastila.

25.7.2013.
12:36

''Lokosi'' su prije tjedan dana slavili u bjeloruskoj prijestolnici s 2:1 ali nisu tu prednost uspjeli sačuvati ovaj četvrtak u Maksimiru. Dinamo je slavio s 3:2 i na temelju većeg broja postignutih pogodaka u gostima prošao dalje.

Bjeloruski je predstavnik poveo u 41. minuti preko Srbina Lazara Veselinovića koji je postigao jedini pogodak za Dinamo i prije tjedan dana. Urugvajac Hernan Figueredo je u 59. minuti povećao na 2:0 i u tim su trenucima gosti imali rezultat koji ih je vodio dalje. Lokomotiva se, međutim, ekspresno vratila pogocima Petra Mišića i Marija Šituma u 68., odnosno 72. minuti.

I kad se činilo da momčad Tomislava Ivkovića ima prolaz dalje u svojim rukama, još se jednom ukazao Veselinović i u 82. minuti zabio za pobjedu Dinama i plasman u 3. pretkolo.

Treći naš predstavnik u kvalfikacijama za Europsku ligu - Rijeka je mirno odradila svoj posao. Oni su praktički osigurali prolaz u prvoj utakmici, s 5:0 su nadigrali velški Prestatyn Town. U uzvratu također su dominirali, bilo je 3:0, a strijelci su bili Močinić, Boras i Mujanović. Žilina - Olimpija 2:0, 1:3 (prva utakmica) Aalborg - Dila 0:0, 0:3 Sturm - Breidablik 0:1, 0-0 Utrecht - Differdange 3:3, 1:2 Široki Brijeg - Irtiš Pavlodar 2:0, 2:3 Botev - Zrinski 2:0, 1:1 IBV - Crvena zvezda 0:0, 0:2 Hazar - Maccabi Haifa 0:8, 0:2