LIVERPOOL UPISAO JOŠ JEDNU DOMINANTNU POBJEDU: / Hit-momčad prvenstva šaptom pala na Anfieldu

Posljednji poraz u Premiershipu Liverpool je doživio 3. siječnja prošle godine od Manchester Cityja sa 1:2.

2.1.2020.
22:53

Usprkos brojnim izostancima, Liverpool je večeras na Anfieldu izvojevao još jednu dominantnu pobjedu u engleskoj Premier ligi.

Redsi su na svom Anfieldu s 2:0 slavili protiv hit-momčadi prvenstva Sheffield Uniteda. Pogotke su postigli Mohamed Salah već u 3. minuti susreta i Sadio Mane u 64.

Na samom startu utakmice Robertson je došao skroz do suparničkog šesnaesterca te poslužio Salaha koji je pronašao točno onoliko prostora koliko mu je trebalo da zavuće loptu u Hendersonovu mrežu za vodstvo Liverpoola 1:0.

Sheffield nakon Liverpoolovog pogotka nije bio bezopasan, odmah u osamoj minuti morao je Alisson vaditi sjajan udarac McGoldricka, a u 15. minuti Sheffield je zabio gol, ali je Lundstram napravio prekršaj pa ga sudac Tierney nije priznao.

Liverpool je nakon tog bljeska Sheffielda nastavio s dominacijom, a okrunio ju je Sadio Mane koji je u 64. minuti sa Salahom odigrao sjajan dupli pas nakon kojeg je pucao iz blizine. Henderson mu je obranio udarac, no sretni odbijanac nije mogao i bio je to sretan kraj još jedne Anfieldske priče.

Godina dana bez poraza

Zanimljivo, bila je to već šesta utakmica Liverpoola u posljednjih 17 dana, ujedno i slavljenička pobjeda, jer su Redsi proslavili godinu dana od posljednjeg ligaškog poraza.

MANDŽO SIGURNO NIKAD NIJE DOBIO OVAKAV POKLON: /

Pogledajte što mu je Katarac donio na trening

Posljednji poraz u Premiershipu Liverpool je doživio 3. siječnja prošle godine od Manchester Cityja sa 1:2. Nakon toga je nanizao 37 utakmica bez poraza pri čemu je upisao 32 pobjede i pet neodlučenih ishoda.

Redsi sada ponovo imaju 13 bodova više od Leicester Cityja, te 14 više od aktualnog prvaka Manchester Cityja. Osim velike bodovne prednosti momčad Jurgena Kloppa ima i utakmicu manje od svojih najbližih konkurenata.