ROMA – PORTO 2-1: / Džeko i 19-godišnja senzacija doveli rimsku momčad na korak do četvrtfinala

Konačan rezultat itekako daje za pravo i Portu da ne gubi nadu

12.2.2019.
22:55

Nogometaši Rome pobijedili su Porto u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Na svom su Olimpijskom stadionu slavili 2-1 pobjedu koju odnose na uzvrat koji će se igrati 6. ožujka.

Dvostruki strijelac za Romu bio je 19-godišnji Nicolo Zaniolo koji je zabio u 70. minuti na dodavanje Edina Džeke, a nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine odradio je lavovski dio posla i kod drugog njegovog gola.

Lopez pogodio za nadu

Stigao je on u 76. minuti, a Džeko je u toj akciji bio u trku od centra igrališta. Odlučio se na udarac s 20-ak metara, a lopta se od vratnice odbila točno na noge usamljenog strijelca kojem nije bio problem povisiti rezultat uz već svladanog Ikera Casillasa.

Samo tri minute kasnije kapitulirao je i Romin golman Mirante koji je bio nemoćan pri udarcu kojeg je uputio Adrian Lopez.

Rezultat se do kraja ogleda nije mijenjao pa mjesto u četvrtfinalu ostaje prilično 'otvoreno' za oba tima. Jasno, Roma je napravila korak više u tom smjeru...