LEIPZIG - MAN. CITY 1:1 / Joško Gvardiol sjajnim golom zaustavio Manchester City na putu prema pobjedi: Lukaku donio pobjedu Interu

Tekstualni prijenos utakmica Red Bull Lepizig - Mancehster City, te Inter- Porto, pratite uživo na portalu Net. hr

22.2.2023.
23:42

Odigrane su posljednje prve utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka, Leipzig i Manchester City su remizirali 1-1, dok je Inter u Milanu pobijedio Porto 1-0.

Drama se tako seli na Etihad i Dragao stadione gdje će se odigrati uzvratni susreti i gdje će postati poznati putnici za četvrtfinale. Jedan od tek tri strijelca u srijedu navečer bio je i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol koji je postigao pogodak za 1-1 svog Leipziga protiv uglednika iz Manchestera.

BRAVO MAJSTORE /

Gvardiol si je još malo podigao cijenu: Pogledajte odličan skok i sjajan gol koji je zabio Manchester Cityju

Dosta oprezno su utakmicu otvorili Leipzig i Manchester City te u prvih dvadeset minuta ni jedna momčad nije kreirala pravu priliku, kao ni zaprijetila suparniku. No, relativno brzo su se gosti iz Manchestera ipak na terenu postavili kao superiornija momčad, ako ništa drugo barem u posjedu.

Odlučniji Leipzig

City je poveo u 27. minuti nakon što su domaći igrači petljali na 30-ak metara od svojih vrata. Grealish je ukrao loptu, a i u nastavku akcije domaća obrana je bila traljava u svojim reakcijama. Sve je iskoristio Mahrez za dobro naciljani udarac i pogodak za 1-0.

Do kraja poluvremena City se nešto više napadački razmahao pa je dvije solidne šanse imao Rodri te jednu Grealish. Jedino što je Leipzig napravio u prvom dijelu bio je udarac Wernera u nadoknadi kojeg je Ederson lako zaustavio.

Od prve sekunde drugog poluvremena Leipzig je zaigrao mnogo odlučnije i energičnije te je počeo puno češće prijetiti Manchester Cityju. U dvije šanse se našao Henrichs, koji je ušao na startu drugog dijela. Prvo je zaprijetio glavom, a u 55. minuti je imao odličnu priliku kada je s desetak metara, iskosa, pucao pored vratnice.

Leipzigove prilike

U 63. minuti je Andre Silva imao šansu za 1-1, ali sve je spriječio Ederson. Za to vrijeme City je u određenim razdobljima tek čuvao loptu i krao vrijeme, bez velike želje za drugim pogotkom koji bi vjerojatno slomio suparnika.

Potom je šansu imao Szoboszlai, a izjednačenje je uslijedio u 70. minuti. Nakon ubačaja Halstenberga gostujuću je obranu nadvisio hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, koji je iskoristio i loše postavljanje Edersona te je glavom iz blizine zabio za 1-1. Bio je to drugi ovosezonski pogodak Gvardiola u Ligi prvaka. Prvi je dao madridskom Realu u skupini.

Odmah nakon izjednačenja Gundogan je mogao vratiti vodstvo Cityja, ali je odlično reagirao Blaswich. Do kraja utakmice City je držao loptu, ali se ritam igre smirio i sve je završilo bez pobjednika.

Inter - Porto

U drugom dvoboju večeri, u Milanu, Inter je dugo lomio Porto i na kraju ga slomio golom u finišu Romelua Lukakua, s tim da su gosti imali dvije odlične šanse, po jednu u svakom poluvremenu, ali Onanu nisu uspjeli svladati.

Inter je logično dominirao od prve minute, a ujedno je imao u uvodnih dvadeset minuta tri vrlo dobre prilike. U 12. minuti je Martinez glavom pucao loše, a potom su opasnije zaprijetili Barella iz daljine u 15. te Calhanoglu u 18. minuti kada je dobro reagirao domaći vratar Diogo Costa.

Utakmica se potom smirila sve do 37. minute kada su gosti iz Porta imali sjajnu šansu za pogodak. Prvo je Onana obranio udarac Grujića, dok u nastavku akcije Brazilac Galeno nije uspio glavom zatresti Interovu mrežu. Najveća prijetnja za Porto bio je Dimarco koji je uporno probijao svoj lijevu stranu i slao brojne upotrebljive lopte svojim napadačima, no sve je bilo uzalud.

Brozu 20 minuta

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu opet je Porto došao sasvim blizu pogotka, ali je ponovno odličan bio domaći vratar Onana. Obranio je dva opasna udarca.

Interu se šansa otvorila od 78. minute kada je Porto ostao s igračem manje, drugi žuti karton je tada dobio Otavio. Stisnuo je tada Inter, pokušavali su do pogotka doći Lukaku, Martinez i Barella te je gostujuća obrana kapitulirala u 86. minuti. Novi ubačaj je sletio na glavu Lukakua koji je prvo pogodio vratnicu, ali se lopta odbila opet do njega i iz drugog pokušaja belgijski napadač je zabio za 1-0 milanske momčadi.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović za Inter je zaigrao od 71. minute.

LIGA PRVAKA

TIJEK UTAKMICE

RB Leipzig - Manchester City 1:1

RB Leipzig: Blaswich - Klostermann, Orban, Gvardiol, Halstenberg - Laimer, Schlager - Szoboszlai, Forsberg - Werner, Andre Silva

Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Dias, Ake - Gundogan, Rodri, Bernardo Silva - Mahrez, Haaland, Grealish

Gotova je utakmica u Njemačkoj.

92' Posljednja prilika za City iz kornera. Građani traže igranje rukom.

88' Žuti karton za Henrichsa.

75' Poteže Gundogan sa 16 metara, brani domaći vratar.

70' Gvardiol pogađa nakon kornera, previsoko je skočio i zakucao u mrežu Cityja. Gol pogledajte ovdje.

68' Dočekao je Haaland loptu u prostor nakon kontre. Norvežanin šutira pored lijeve stative.

67' Leipzig igra odlično u drugom dijelu, potpuno su promjenili način igre.

65' Ulazi Nkunku umjesto Forsberga.

62' Andre Silva sjajno prolazi pored stopera Građana, išao je lobati Edersona, ali brani danas sjajni Brazilac.

57' Werner probija lijevu stranu, Forsberg je čekao loptu na tri metra, ali Ederson sprječava pogodak.

55' Najveća prilika za Leipzig, Henrichs je bio jedan na jedan sa Edersonom, ali šalje loptu kraj lijeve stative.

53' Henrichs puca glavom s 11 metara, donio je neku živost u igru domaćih.

51' Mahrez šutira s desetak metara, Schlager skida s gol linije.

49' Gvardiol dobija duel s Haalandom i na taj način sprječava opasnost.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Klostermann ide na klupu, u igri je Henrichs.

Poluvrijeme je u Njemačkoj.

45+1' Werner je pokušao s ruba kaznenog prostora, Ederson hvata loptu u ruke.

44' Nemoćan je Leipzig u napadačkom dijelu igre.

36' Grealish "tuče" s ruba kaznenog prostora preko gola.

27' Skupa pogreška vezne linije domaćih, Grealish dodaje za Mahreza koji kažnjava Nijemce. Gol pogledajte ovdje.

18' Rodri pokušava iznenaditi Blaswicha, ide to preko vrata.

17' Mahrez puca u živi zid.

16' Grealish je osjetio da ima prostora, krenuo u trk. Zaustavljen je prekršajem, Manchester City će imati priliku za slobodan udarac sa dvadesetak metara.

8' Građani igraju svoju igru s puno dodavanja, nema još opasnosti za vrata domaćina.

2' Gundogan je tražio Haalanda ali lopta je bila predugačka za Norvežana.

1' Počela je utakmica.

Inter - Porto 1:0

Inter: Onana - Acerbi, Škriniar, Bastoni, Darmian, Dimarco - Calhanoglu, Mkhitaryan, Barella - Lautaro, Džeko

Porto: Diogo Costa - Pepe, Marcano, Galeno - Grujić, Marcano, Otavio - Taremi, Pepe, Uribe, Zaidu

Kraj utakmice.

90' Igrat će se još četiri minute.

87' Lukaku zabija za prednost Intera, nije Porto izdržao pritisak sa igračem više. Dumfries mu je ubacio, on pogađa stativu, ali nakon odbijanca savladava Costu.

81' Simone Inzaghi uvodi Dumfriesa umjesto Škriniara

78' Otavio je dobio drugi žuti karton nakon prekrašaj nad veznjakom Intera.

72' Lukaku promašuje veliku priliku za Inter.

71' Brozović je ušao u igru umjesto Mkhitaryana.

64' Gosens je donio živost u igru Intera.

59' Izlaze Džeko i Dimarco, a ulaze Gosens i Lukaku.

57' Porto je imao dvije velike prilike, ali opet brani sjajni Onana.

53' Barella je ušao između dva stopera i pucao pored gola.

50' Izlazi ozljeđeni Galeno, ulazi Evanilson.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Ubačaj Federica Dimarca s lijeve strane, ispred Džeke skače stoper Porta i odbija loptu.

37' Grujić se našao u velikoj prilici, ali brani Onana udarac iz blizine.

30' Nakon nekoliko šansi Intera, ritam utakmice je opet pao.

26' Marko Grujić prijeti s distance, ali udarac ide daleko od gola.

18' Prijeti Calhanoglu iz teškog kuta nakon kornera, sjajni Costa brani.

16' Barella pokušava volejom s 25 metara iznenaditi Costu, odletjelo je to preko gola.

12' Martinez puca glavom visoko iznad gola gostiju u prvoj pravoj prilici za Inter.

10' Porto je krenuo u napad s više igrača prema golu domaćih, obrana Intera je bila oprezna.

7' Porto se odlično taktički postavio na terenu, ne daju Talijanima puno prostora.

3' Pritišću Portugalci visoko od samog početka na polovici Intera.