AGUEROV POSLJEDNJI PLES / Legendarni Argentinac slomljen, snimka njegovih suza obilazi svijet

Očekuje se da bi uskoro trebao pojačati Barcelonu

30.5.2021.
0:01
Screenshot

U trećem engleskom finalu Lige prvaka Chelsea je s 1-0 nadigrao Manchester City i drugi je put u povijesti osvojio naslov u dvoboju odigranom u Portu pred 16.500 gledatelja na stadionu Dragao.

CHELSEA OSVOJIO LIGU PRVAKA /

Kovačić i društvo srušili Guardioline snove, Havertz presudio Cityju nakon ubojite kontre

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je 21-godišnji njemački napadač Kai Havertz na asistenciju Masona Mounta, kojeg je u 80. minuti dvoboja zamijenio hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, koji je po četvrti put u momčadi europskog prvaka, ali je prvi put nastupio u finalu.

Slomio se

Njemački trener Thomas Tuchel došao je do svog prvog naslova pobjednika Lige prvaka nakon prošlogodišnjeg finalnog poraza s Paris Saint-Germainom od Bayerna u Lisabonu, a Pep Guardiola je ostao na dva trofeja osvojena s Barcelonom.

Bila je ovo, inače, posljednja utakmica Sergija Aguera u dresu Cityja. Argentinski napadač u igru je ušao u 77. minuta, ali nije uspio donijeti preokret svojoj momčadi te će bez trofeja Lige prvaka poslije deset godina napustiti Etihad. Očekuje se da bi uskoro trebao pojačati Barcelonu.

Svjestan propuštene prilike i šanse da se na najbolji način oprosti od omiljenog kluba po završetku utakmice nije skrivao emocije.