LEGENDA OBJASNILA BRAZILSKU MUKU: / 'Za to što im se dogodilo kriv je Neymar, odnosno ono valjanje po travi'

Brazilska reprezentacija, mimo očekivanja mnogih, više nije sudionik SP-a

7.7.2018.
16:30

Belgijska nogometna reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je večernje sate petka iskoristila za pobjedu protiv jednog od – barem je tako bilo prije početka Mundijala – najvećih favorita za ukupnu pobjedu. Brazil je utakmicu u kojoj je puno prijetio i u kojem ga je zaustavljao Thibaut Courtois okončao porazom 1-2 te su Neymar, Marcelo, Coutinho i društvo od ovog vikenda tek gledatelji svjetske smotre.

NEYMAROV BRAZIL IDE KUĆI: /

Sjajni Courtois i Belgija svladali brazilsku reprezentaciju za polufinale SP-a protiv Francuske

Utakmicu su obilježili (ponovno) Neymarovi pokušaji iznuđivanja sudačkih reakcija, a jedna od očitijih bila je ona iz 52. minute dvoboja kad je pao u šesnaestercu nadajući se da će njegova momčad dobiti udarac s bijele točke. Samo tri minute kasnije možda je Brazil i trebao biti u prilici iz jedanaesterca smanjiti tada aktualnih 0-2 nakon što je Gabriel Jesus završio na travnjaku u kaznenom prostoru Belgije, no glavni sudac Milorad Mažić nije reagirao niti nakon konzultacija sa sudačkom ekipom koja koristi videotehnologiju za donošenje odluka.

Baš je to razlog

Engleska nogometna legenda, nekoć sjajni napadač Alan Shearer smatra da je za to kriv baš Neymar.

"Ovo je razlog zašto, barem ja tako mislim, im nije pomogao VAR koju minutu kasnije. Kad se gledaju ovakve rubne situacije odluka koja će biti donesena bit će na štetu Brazila, a to je razlog. Takvo što ne pomaže momčadi, takvi padovi, pokušaji prevare", opisao je Shearer teatralan pad Neymara.