14.11.2013.
21:02

Švicarska je uzvratila za domaći poraz u Luganu, te je u 5. kolu slavila u Puli s 2:0.

U 19. minuti su gosti poveli pogotkom Michaela Freyja koji je nakon kornera ostao potpuno nečuvan na drugoj stativi. Lopta je nekako došla do njega, a Frey je lakoćom zabio pogodak čime je hrvatska obrana kapitulirala nakon 379 minuta.

Golman reprezentacije i Dinama Oliver Zelenika je na kraju poluvremena napustio teren i otišao u bolnicu zbog problema s koljenom.

Odmah na startu drugog dijela uslijedio je novi šok za igrače Nenada Gračana jer je Darko Jevtić pogodio za 2:0. Gorupec je pratio švicarskog napadača i bio bliži lopti, no istovremeno je s vrata istrčao i golman Matej Delač. Gorupec je gurnuo loptu kraj njega, a Jevtić prihvatio poklon i poslao loptu u praznu mrežu.

Hrvatska je najbolju priliku za smanjenje prednosti imala u 80. minuti, no Marcelo Brozović nije iskoristio jedanaesterac pa su se Gračanovi igrači počeli miriti s porazom.

I dalje je Hrvatska prva na ljestvici: ima tri boda više od Švicarske, ali i utakmicu više.

Hrvatska - Švicarska 0:2 (Frey 19, Jevtić 47)

Redoslijed: 1. Hrvatska 12 bodova (5 utakmica), 2. Švicarska 9 (4), 3. Ukrajina 3 (2), 4. Latvija 3 (3), 5. Lihtenštajn 0 (4).