KUP KRALJA: / Barcelona u polufinalu, Celta izbacila Atletico!

Nogometaši Barcelone plasirali su se u polufinale Kupa Kralja nakon što su i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala pobijedili Athletic Bilbao.

27.1.2016.
23:53
AFP, JOSEP LAGO

Athletic je poveo u uzvratu pogotkom Inakija Williamsa u 12. minuti, a preokret se dogodio u druigom poluvremenu. Strijelaci za Barcelonu bili su Luis Suarez, Gerard Pique i Neymar, a naš je Ivan Rakitić odigrao cijelu utakmicu za pobjednike.

Junak dana Pablo Hernandez

Senzaciju je priredila Celta, izbacivši u Madridu domaći Atletico. Celta je na Calderonu slavila s 3:2 i nakon 0-0 iz prve utakmice prošla u polufinale.

Junak pobjede momčadi iz Viga bio je dvostruki strijelac Pablo Hernandez (22,64), dok je jedan gol zabio John Guidetti (56). Za Atletico Madrid su strijelci bili Antoine Griezmann (29) i Angel Correa (81).

U četvrtak uzvrate igraju CD Mirandes - Sevilla i Las Palmas - Valencia.