MLS / Kreilach zabio za pobjedu u sudačkoj nadoknadi, novi poraz Muse

2.6.2024.
11:29

Hrvatski nogometaš Damir Kreilach zabio je za Vancouver Whitecapse odlučujući pogodak u sudačkoj nadoknadi u 2-1 pobjedi protiv Colorado Rapidsa, u susretu sjevernoameričke MLS lige.

'NE BRINE O PLAĆI' /

Otkriveno je da je Modrić mogao zaraditi ogroman novac: Odbio je, poznato je i zašto

Bio je to njegov drugi gol ove sezone otkako se pridružio kanadskom klubu nakon pet sezona provedenih u Real Salt Lakeu. Ovaj 35-godišnji Vukovarac igrao je i za berlinski Union, dok je u HNL-u šest godina nosio dres Rijeke.

Za domaćine je gol postigao i Sebastian Berhalter u 46. minuti, dok je za Colorado strijelac bio Đorđe Mihailović u 50. minuti. Vancouver je ovom pobjedom napredovao na petu poziciju u Zapadnoj konferenciji sa 25 bodova, osam manje od vodećeg Real Salt Lakea.

Sinoć je nastupio i povremeni hrvatski reprezentativac Petar Musa za Dallas koji je upisao poraz na gostovanju kod Los Angelesa. Pogodak odluke zabio je Denis Bouanga u 74. minuti postigavši svoj deseti gol ove sezone.

Bila je to peta uzastopna pobjeda LA-a koji je zadržao drugo mjesto na Zapadu, tri boda iza Real Salt Lakea. Musa je za Dallas, koji se nalazi na 12. mjestu Zapada od 14 klubova, odigrao cijeli susret.

Portland Timbers u čijim redovima igra Dario Župarić je odigrao 2-2 protiv Houston Dynama.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Portland oba puta izjednačio. Za domaćine su zabili Felipe Mora (37) i Nathan Fogaca (76), a za goste su zabili Sebastian Kowalczyk (9) i Adalberto Alcazar (50).

Župarić, bivši nogometaš Cibalije i Rijeke, koji je među "Timbersima" od 2020. je igrao cijeli susret.

Bez pobjednika je završio i susret između Intera iz Miamija te St. Louis Cityja. Gosti su tri puta vodili, no Miami je na krilima Lionela Messija, Luisa Suareza i Jordija Alve izvukao 3-3 remi.

Najbolji igrač utakmice bio je Jordi Alba s golom i dvije asistencije, a među strijelce su se upisali i Lionel Messi, te Luis Suarez. Suarez je zabio i za goste, nespretno pogodivši vlastitu mrežu, a strijelci su bili i Chris Durkin i Indiana Vassilev.

Miami je zadržao vodstvo na Istoku sa 35 bodova, dok je St. Louis na 11. poziciji na Zapadu.