KRAMARIĆ ZATRESAO GREDU PA ASISTIRAO: / Hoffenheim zadržao 3. mjesto, Kovačev Eintracht već deset utakmica bez pobjede

U 29. kolu Bundeslige, Eintracht koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač poražen je na gostovanju kod Borussije Dortmund. Domaćin je na Signal Iduna Parku slavio s 3:1.

15.4.2017.
18:57
AFP, UWE ANSPACH

To je bila deseta uzastopna utakmica u kojoj Kovačeva momčad ne zna za pobjedu.

Borussia je povela nakon tri minute, kad je mrežu gostiju, na Pulišićevu asistenciju petom načeo Marco Reus. Ovo mu je prva utakmica nakon 4. ožujka i povratka na teren nakon ozljede.

Rebić do 56. minute

Eintracht je izjednačio u 29. minuti, strijelac je bio Marco Fabiano. Uzvratio je Sokratis izvanrednim pogotkom u rašlje u 34. minuti. Pobjedu Borussije zaključio je njezin najbolji strijelac Pierre-Emerick Aubameyang u 86. minuti.

Niko Kovač dao je priliku Anti Rebiću do 56. minute.

U utakmici Hoffenheima i Borussije Mönchengladbach postignuo je čak osam golova, domaćin je slavio s 5:3, a Andrej Kramarić bio je asistent za peti gol koji je zabio Demirbay.

Adam Szalai je s dva pogotka doveo Hoffenheim u vodstvo (9. i 24. minuta). Kramarić je prije drugog pogotka zatresao gredu.

Borussia je izjednačila do poluvremena, zabili su Vestergaard (31.) i Stindl (35.).

Demirbay je potom pogodio iz slobodnjaka u 58. minuti. Mark Uth povisio na 4:2 u 75. minuti. Uzvratio je Mahmoud Dahoud, a konačnih 5:3 je postavio Demirbay na Kramarićevu asistenciju.

Andrej Kramarić je odigrao čitavu utakmicu.

Ovom pobjedom Hoffenheim je zadršao treće mjesto, ima 54 boda, jedan više od dortmundske Borussije.