KRAJ VELIKOG NIZA CHELSEAJA: / Conteova momčad pala u gradskom derbiju, utrka za naslov opet je uzbudljiva

Velika pobjednička serija nogometaša Chelseaja zaustavljena je u srijedu na White Hart Laneu. Tottenham je u gradskom derbiju u sklopu 20. kola Premier lige slavio s 2-0.

4.1.2017.
23:02
AFP, IKIMAGES

Chelsea je uoči ove utakmice bio na nizu od čak 13 pobjeda u engleskom prvenstvu. Posljednji je poraz momčad Antonija Contea doživjela još u rujnu, također od gradskog rivala Arsenala (0-3). Imao je Chelsea priliku postati prvi klub u povijesti elitnog razreda engleskog nogometa koji je nanizao 14 pobjeda u jednoj sezoni, ali zapeo je na posljednjoj prepreci.

SPEKTAKULARAN PREOKRET: /

Arsenal do 70. minute gubio s 0-3, a onda se dogodilo čudo za pamćenje

Spursi na trećem mjestu

Oba je pogotka Tottenham zabio gotovo na identičan način, zahvaljujući kombinaciji Christian Eriksen - Dele Alli. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Eriksen je nabacio s desne strane, a 20-godišnji Alli glavom matirao Thibauta Courtoisa. U 54. minuti ponovno isti scenarij: centaršut danskog veznjaka s dense strane i Allijev pogodak glavom. Sjajnom veznjaku Alliju je to treća utakmica zaredom u Premier ligi u kojoj je zabio dva gola.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, tako da je Tottenham došao do pete uzastopne pobjede čime je na ljestvici prestigao najvećeg rivala Arsenal i Guardiolin Manchester City te zasjeo na treće mjesto. Chelsea je ostao prvi s 49 bodova, pet manje ima Liverpool, a onda slijede Tottenham i City s po 42 boda.