KRAJ: / Velika predstava Dinama za Ligu prvaka

17.8.2011.
11:46

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 35.000. Sudac: Pedro Proenca (Portugal).

Strijelci: 1:0 - Sammir (4.'), 1:1 - Mehmeti (17.'), 2:1 - Rukavina (57.'), 3:1 - Sammir (60.'-11m), 4:1 - Beqiraj (84.')

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez, Leko, Calello, Badelj, Sammir, Rukavina, Krstanović

Malmö: Melicharek, Andresson, Mutavadžić, Halsti, Larsson, Wilton Figueiredo, Hamad, Jansson, Pekalski, Durmaz, Mehmeti Kraj utakmice. Dinamo je odličnom predstavom na Maksimiru pobijedio Malmö i napravio veliki korak prema Ligi prvaka.

90' - Uz ovacije Maksimira izašao je Sammir. U sudačkoj nadoknadi iz igre je izašao Sammir, a umjesto njega u igri je Šitum.

87' - Iz igre je izašao Calello. U posljednjim minutama susreta Kruno Jurčić je priliku umjesto Calella dao Mateu Kovačiću.

84' - GOOOOOOLLL za Dinamo. Modri su potegnuli kontru, Sammir je donio loptu na 25 metara od gola Malmöa i onda podvalio loptu za Beqiraja, koji odlično puca i pogađa za velikih 4:1.

77' - Durmaz požutio. Zbog starta s leđa na Vrsaljku na sredini terena požutio je Durmaz.

74' - Izašao strijelac Mehmeti. Umjesto njega u igri je Vinzents.

71' - Ibanez pucao iznad grede. Dinamo traži i četvrti pogodak, ovog puta pokušao je Ibanez sa 20 metara, ali otišlo je to iznad grede.

67'- Dvostruka zamjena kod Malmöa. Iz igre su izašli Mutavadžić i Figueiredo, a umjesto njih u igri su Aubynn i Reyhepi.

64' - Badelj odlično pucao glavom. Nakon ubacivanja s desne strane iz gotovo nemoguće situacija pucao je odlično Milan Badelj, ali je vratar gostiju kranjim naporom uspio to obraniti.

61' - Izašao Krstanović. U posljednjih pola sata u igri je umjesto Krstanovića Fatos Beqiraj.

60' - GOOOOLLL za Dinamo. Sammir je sam preuzeo odgovornost s bijele točke i vratara gostiju poslao u jednu stranu, a loptu u drugu i donio Dinamu vodstvo od 3:1.

59' Žuti za Melichareka. Vratar Šveđana požutio je nakon što je u kaznenom prostoru srušio Sammira i skrivio jedanaesterac

55' - GOOOOOLLL za Dinamo. Ibanez je lijepo prošao po lijevoj strani i uputio nisku loptu u šesnaesterac, gdje je odlično reagirao Rukavina i pogodio za novo vodstvo Dinama.

51' - Dinamo nastavio s dominacijom u nastavku. Igrači Krune Jurčića i u nastavak su ušli vrlo dobro, ali za sada nisu stvorili pravu priliku.

46' - Počeo je drugi dio. Nogometaši Malmöa krenuli su sa centra.

Kraj prvog dijela. Dinamo je u 45 minuta bio puno bolja momčad na terenu od Malmöa, a Šveđani sa trenutnih 1:1 mogu biti itekako zadovoljni.

45' - Rukavina uzdrmao vratnicu. Odlično se na 18 metara svojeg čuvara oslobodio Ante Rukavina i lijepo plasirao loptu u suprtoni kut, ali njegov je udarac zaustavila vratnica.

43' - Odličan udarac Sammira sa 20 metara. Sammir je dobio jednu loptu na 20 metara i odlično pucao po gredu, ali uspio je to vratar Malmö odbiti u korner.

38' - Krstanoviću loptu izbijena u zadnji tren. Ivan Krstanović sjurio se prema golu Šveđana i taman kad je trebao uputiti udarac, u posljednji trenutak mu je uklizao Jansson i otklonio opasnost.

33' - Novi udarac Rukavine. Ante je dobio jednu loptu na desnoj strani i iako je imao mogućnost povratne lopte na šesnaesterac, odlučio se na udarac dosta iskosa, što je bez problema obranio vratar gostiju.

30' - Atraktivni pokušaj Rukavine. Nakon ubacivanja s desne strane škaricama je s 15 metara probao Rukavina, ali je njegov udarac otišao pokraj vratiju.

26' - Badelj propustio donijeti vodstvo Dinamu. Jednu dugu loptu Ante Rukavina lijepo je primio na lijevoj strani i ušao u sredinu. Dao je odličnu povratnu loptu za Milana Badelja, koji je bio na rubu šesnaesterca neometan. Kapetan Modrih odlučio je odmah pucati, ali bilo je to slabo i ravno u golmana.

23' - Ibanez zaprijetio iz slobodnjaka. Pokušao je Ibanez svoju grešku ispraviti iz slobodnog udarca sa 30 metara i nije to bilo loše, lopta je prošla kroz živi zid, ali je vratar Šveđana bio na mjestu.

17' GOOOOOOLLL za Malmö. Povukli su Šveđani jednu kontru i ubacili loptu u prazni prostor na lijevoj strani obrane Dinama. Luis Ibanez nije opće pratio akciju, pa je do lopte došao Mehmeti, koji je izbio sam pred Kelavu i bez problema ga matirao udarcem u bliži kut.

11' - Badelj odlično pronašao Leku. S lijeve strane dobru dugu loptu na desnu stranu dao je Badelj. Jerko Leko je mirno primirio loptu, prevario svog čuvara, ali je njegov udarac uspjela blokirati obrana Šveđana.

7' - Udarac Ibaneza. Modri su tri minute nakon pogotka mogli i povećati svoje vodstvo, ali je udarac Luisa Ibaneza pogodio Calella na putu do gola Malmöa.

4' - GOOOOLLL za Dinamo. Odličan pritisak napravili su igrači Krune Jurčića na obranu Malmöa, koja je pogriješila i darovala loptu Dinamu. Nakon ubacivanja s desne strane, sam je u sredini ostao Sammir, što je iskoristio i pogodio za 1:0.

1' - Počela je utakmica na Maksimiru. Prvi su sa centra krenuli nogometaši Dinama.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

Kruno Jurčić uoči prve utakmice nema problema sa sastavom. Promjena u odnosu na prethodne utakmice u kvalifikacijama Lige prvaka je ulazak Calella umjesto Alispahića, te Rukavine umjesto Beqiraja.

Modri će imati podršku prepunih tribina, a treba napomenuti kako su uvjeti za igru gotovo idealni, pa je za savršenu sliku s Maksimiru jedino potrebna dobra igra Dinama i koliko toliko dobar rezultat uoči uzvrata u Švedskoj za šest dana.

'Do sada sam uvijek bio koban za Dinamo kad sam bio na nekoj važnoj utakmici, ali ovaj put dolazim. Zato što osjećam da će biti uspješno, da je na vidiku veliki rezultat', izjavio je Ćiro Blažević uoči prve utakmice Dinama i Malmöa.

Svi Dinamovi navijači i zaljubljenici u plavu boju s nestrpljenjem očekuju početak prvog dvoboja posljednjeg kruga kvalifikacija za Ligu prvaka protiv Malmöa.

U utorak je pred Maksmirom bila velika gužva zbog ulaznica, a Dinamo će u pokušaju da u prvom dvoboju pobijedi švedski klub imati potporu punog stadiona. Među navijačima će ovaj put biti i Ćiro Blažević, koji je uvjeren da će njegov bivši klub ući među elitu.

"Do sada sam uvijek bio koban za Dinamo kad sam bio na nekoj važnoj utakmici, ali ovaj put dolazim. Zato što osjećam da će biti uspješno, da je na vidiku veliki rezultat", kaže Blažević, koji tvrdi da neće biti ljubomoran na Krunu Jurčića ako odvede Modre u Ligu prvaka.

"Kruno je moj ponos, moj sin, zar otac da bude ljubomoran na svoje dijete? Uvijek ću Jurčiću biti najveća potpora i uvjeren sam da će uspjeti. Kao što sam i rekao da Prosinečki neće, zato što još nije - trener. I neka se Kruno ne obazire što viče publika, neka samo ostane dosljedan svojoj doktrini", poručio je Blažević.

Jerko Leko kaže da ne pamti ovakvu euforiju oko Dinama, a prisjetio se i svoga debija u Ligi prvaka.

"Bilo je to 2002. godine, kada sam tek došao u kijevski Dinamo. Tjedan dana nakon potpisa zaigrao sam protiv Newcastlea pred 80.000 gledatelja i u prvih 20 minuta nisam dotaknuo loptu. Poslije sam se ipak pribrao, pa sam čak i asistirao za pogodak. Bio je to savršen debi", kazao je Leko koji tvrdi da u Dinamu proživljava drugu mladost i da nigdje nije imao ovakav ambijent u svlačionici.

Čovjek od kojeg se puno očekuje je i napadač Ivan Krstanović, koji također vjeruje da se Malmö može preskočiti.

"Ne trebamo se plašiti Malmöa zbog remija s Milanom, Talijani su ih podcijenili. Puno rodbine iz Hercegovine najavilo je dolazak. Već desetak dana dogovaram sve detalje njihova dolaska. Očekujem da bi ih moglo doći pedesetak. Nisam mogao zaboraviti ni rodbinu u Zagrebu kao i prijatelje iz kvarta. Uglavnom, imat ću jaku podršku s tribina", izjavio je Krstanović uoči utakmice.

Šveđani, pak, poručuju da u Maksimir nisu došli s bijelom zastavom.

"Sigurno da je Dinamo blagi favorit jer godinama igra Europu, no mi smo u jako dobroj formi i uvjeren sam da možemo proći", rekao je veznjak Malmöa Srbin Miljan Mutavdžić.