KRAJ: / Pletikosa sačuvao Hrvatsku od poraza!

Nakon sramotne igre i rezultata u Gruziji, Vatreni su otputovali na noge jakoj Francuskoj. 'Mnogi su rekli 'gdje baš Francuska nakon ovoga u Tbilisiju'.

29.3.2011.
21:11

Prijateljska utakmica Pariz. Stade de France. Suci: Alan Kelly, MacGraith, Douglas (svi Irska).

FRANCUSKA (4-2-3-1): Lloris - Clichy, Mexes, Rami (Sakho, 90+5), Reveillere - A. Diarra, Matuidi (M'Vila, 87) - Menez (Remy, 59), Nasri (Gourcuff, 87), Malouda (Ribery, 59) - Benzema (Gameiro, 75).

HRVATSKA (4-4-1-1): Runje (Pletikosa, 46) - Ćorluka, Lovren, Šimunić, Pranjić (Strinić, 24, Rakitić, 46) - Srna (Vida, 79), Vukojević, Modrić, Kranjčar - Perišić (Petrić, 71) - Jelavić (Kalinić, 56). DRUGO POLUVRIJEME90+7' - kraj utakmice na Stade de Franceu.

90+5' - Sakho je ušao umjesto ozlijeđenog Ramija.

90+3' - Gourcuff je tukao s ruba 16-erca, Pletikosa odbija u korner. Rami je nakon prekida atraktivno tukao, Pletikosa još jedanput na mjestu. Rami je prilikom tog pokušaja ozlijedio rame, te napušta igru.

90+1' - igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

87' - promjene kod domaćina. M'Vila je ušao umjesto Matuidija. Ulazi i Gourcuff umjesto Nasrija.

85' - Ribery šalje sjajnu loptu za Remyja, koji izlazi oči u oči s Pletikosom, no na svu sreću Plete je izašao kao pobjednik i sačuvao hrvatsku mrežu.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

83' - Vida je nepropisno zaustavio Riberyja i zaradio javnu opomenu. Četvrtu kod naših.

81' - Ćorluka je prošao Reveillerea, koji ga ruši i dobiva žuti karton.

79' - Srna šepajući napušta igru, ulazi Domagoj Vida.

78' - sjajna lopta Rakitića prema Petriću, no napadač Vatrenih nije ju uspio primiriti i Lloris je na kraju otklonio opasnost pred svojim golom.

76' - i Srna je požutio - zbog prekršaja na Riberyju.

75' - nova promjena kod Francuza. Ušao je Gameiro, a izašao Benzema.

71' - Petrić je ušao umjesto Perišića.

69' - Diarra je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Kranjčaru.

67' - Rami je tukao s 20-ak metara, no Vatrene je spasila vratnica.

59' - prve izmjene kod domaćina. Ušli su Ribery i Remy, a izašli Malouda i Menez.

58' - pokušao je Modrić s ruba šesnaesterca, no otišlo je to daleko, daleko od vrata Tricolora. Na drugoj strani tuče Benzema, lopta od bloka odlazi u korner. Nakon prekida Diarra glavom puca pored gola.

56' - novu promjenu radi Slaven Bilić. Ušao je Kalinić umjesto Jelavića.

52' - uzvraća Menez na drugoj strani, no Pletikosa zaustavlja njegov udarac.

51' - sjajna akcija naših. Kranjčar je dao dobru loptu za Rakitića koji je tukao svega nekoliko centimetara uz lijevu vratnicu - šteta.

46' - počelo je drugo poluvrijeme. Pletikosa je na vratima Vatrenih zamijenio ozlijeđenog Runju. Ušao je i Rakitić umjesto Strinića koji je u igri proveo svega 21 minutu.

PRVO POLUVRIJEME45+2' - posljednja prigoda na utakmici pripala je domaćinima. Benzema je pucao s desetak metara, no opet nije pogodio okvir Runjinog gola.

43' - Vukojević je drugi igrač kod Hrvatske s žutim kartonom.

42' - konačno jedna prava prilika za Hrvatsku. Perišić je oduzeo loptu Mexesu, izišao sam pred Llorisa, dobro tukao u drugi kut, no vratar domaćih je odlično obranio i zaustavio taj pokušaj. Odbijenu loptu Kranjčar je vratio 'u vatru', no opet je Lloris dobro regirao.

41' - Srna pada u šesnaestercu, no sudac je taj prekršaj izvukao izvan kaznenog prostora Francuza. Kapetan Vatrenih sam je odlučio izvesti slobodnjak i opet tukao samo u blok.

37' - velika sreća za Vatrene. Menez je probio desnu stranu, vratio povratno za Benzemu koji je promašio čisti zicer s pet metara.

34' - Nasri je opasno zaprijetio našim vratima iz slobodnjaka, srećom otišlo je to malo pokraj gola.

32' - Malouda je treći put žestoko startao, ovog puta na Strinića kojem je nagazio na koljeno. Sve se dogodilo svega nekoliko metara od glavnog suca, no ovaj nije dosudio niti prekršaj za Hrvatsku.

29' - Lovren je zaradio prvi žuti karton na utakmici zbog prekršaja na Menezu.

28' - Srna je tukao nakon ubačaja Kranjčara, no u padu je blokirao Rami.

26' - Rami je nakon prekida i kombinacije Tricolora tukao glavom, no njegov udarac otišao je pokraj vratnice.

24' - prva izmjena kod Vatrenih. Zbog ozljede je igru napustio Pranjić, a umjesto njega u igru je ušao Strinić.

23' - Matuidi je tukao s gotovo 30 metara, nije bilo opasnosti za Runju.

19' - opasan centaršut Meneza, srećom nitko od Francuza nije bio na povratnoj lopti.

16' - Srna je iz slobodnjaka s ruba šesnaesterca tukao u živi zid.

14' - opet je Malouda visoko podignutom nogom startao na našeg igrača, ovog puta je to bio Vukojević, no opet je irski sudac odlučio poštedjeti domaćeg nogometaša.

8' - Runje je stradao nakon naleta Maloude, no hrvatski vratar nakon ukazane pomoći ipak nastavlja susret. Irski sudac nije kaznio domaćeg igrača žutim kartonom, iako je mogao.

5' - blaga početna inicijativa domaćina, no ništa se spektakularno nije dogodilo pred golom oba vratara.

1' - Počela je utakmica u Parizu. Sretno Vatreni i nek' to bude puno bolje nego u Tbilisiju.

Slaven Billić je umjesto najavljene dvije izmjene u sastavu, u odnosu na Gruziju, napravio čak pet promjena. U prvih 11 vratili su se Pranjić, Šimunić, Vukojević, Perišić i Jelavić, a ispali su Strinić, Dujmović, Rakitić, Kalinić i Petrić.

NAJAVA Nećemo više previše pričati o porazu u Gruziji, već i kumice na placu znaju da su Vatreni nakon kiksa u Tbilisiju zakomplicirali situaciju u kvalifikacijama za EURO 2012. Hrvatsku sada očekuje gostovanje u Parizu, kod probuđene Francuske koja u posljednje vrijeme pokazuje da je kriza sa SP-a 2010. iza njih.

Iako ova utakmica nema natjecateljsko značenje, za Bilić Boyse je itekako važna, ne možda toliko zbog spomenutog poraza u Tbilisiju, koliko zbog katastrofalne igre, te činjenice da u 90 minuta nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljniju priliku 72. reprezentaciji svijeta.

Slaven Bilić neće dobiti otkaz, čak ni u koliko večeras izgubi i od Tricolora, barem tako poručuju iz HNS-a. No, još jedan poraz dodatno bi pokvario ionako već poljuljanu atmosferu među igračima.

Ono što nam nikako ne ide u korist jest statistika međusobnih ogleda s Francuzima. U četiri utakmice upisali smo tek jedan remi (2:2, EP 2004.) i tri poraza (1:2, SP 1998., 0:3, 1999., 0:2, 2000. prijateljska), uz ukupnu gol razliku 3:9.

Vidjet ćemo kako će to izgledati u utorak navečer. Domaćini su u velikom usponu i neće biti lako hrvatskim reprezentativcima. No, možda baš tu leži šansa, kad malo tko očekuje pobjedu...

Utakmicu možete pratiti uz prijenos UŽIVO na net.hr-u.