Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić je u susretu 3. kola Primere protiv Granade igrao za Real od prve minute umjesto Özila, koji ga je zamijenio u 58.

2.9.2012.
13:17

Jose Mourinho poklonio je povjerenje Modriću u početnoj postavi Kraljevskog kluba, te ga je postavio na poziciju ofenzivnog veznog igrača, dok je Mesut Özil ostao na klupi.

Upravo je njemački reprezentativac zamijenio Modrića u 58. minuti, a našeg reprezentativca su Realovi navijači ispratili lijepim pljeskom s igrališta. U tim trenucima je Mourinhova momčad praktički već imala osiguranu pobjedu jer je vodila 2:0.

Dvije minute prije izlaska s terena Modrić je uputio udarac desnom nogom izvan kaznenog prostora, koji je otišao malo pored vratnice. Cristiano Ronaldo zabio je prva dva gola za Real, u 26. i 53. minuti, oba lijevom nogom, što su i njegovi prvi golovi ove sezone u Primeri.

Argentinac Gonzalo Higuain u 64. minuti je ušao u igru umjesto Ronalda, a u 76. minuti je nakon dodavanja Benzeme postavio konačnih 3:0.

Real Madrid je tako tek u trećem nastupu ove sezone u Primeri stigao do prve pobjede.

KRAJ UTAKMICE!

76' - GOOOOL! Higuain je zabio za 3:0. Özil je pronašao Benzemu , Francuz je, čini se, bio u zaleđu, no na njegovo dodavanje je Higuain pogodio praznu mrežu.

64' - Higuain je u igri umjesto Ronalda.

62' - Izmjena u momčadi Granade. Mainz je zamijenio El-Arabija.

60' - Borja Gómez je dobio crveni karton.

58' - Modrić je napustio igru, a umjesto njega je na terenu Özil!

56' - Modrić je isprobao udarac s vrha šesnaesterca, ali lopta je otišla tik pokraj vratnice!

54' - GOOOOL! Ronaldo je povećao prednost Reala na 2:0! Modrić je dodao loptu Di Mariji na desnoj strani koji je u priliku gurnuo Ronalda. Portugalčev prvi udarac vratar Granade je uspio zaustaviti, ali drugi nije.

45' - Callejona je u igri zamijenio Di Maria.

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44' - U posljednjim trenucima prvog dijela Benzema je pogodio vanjski dio mreže, a odmah nakon njega Ronaldo s desetak metara pucao ravno u vratara.

39' - Pepe je zaradio žuti karton

37' - Gosti su prvi put zaprijetili. El Arabi je Arbeloi 'oteo' loptu, dodao ju Floro Floresu, koji je iz teške situacije pucao pored gola.

32' - Benzema je imao sjajnu šansu, ali ju je završio lošim pokušajem loba.

26' - GOOOOOL! Real je poveo golom Ronalda!

23' - Nakon kombinacije Modrića i Benzeme lopta dolazi do Ronalda koji opet nije precizan.

20' - Solidan udarac Ronalda je otišao pokraj vratnice.

17' - Akcija Ronalda, Khedire i Modrića. Tono je spasio pogodak bacivši se pred njemačkog reprezentativca.

13' - Ronaldo je isprobao udarac iz slobodnog udarca s 25 metara, no lopta se od živog zida odbila u korner.

4' - Sjajna asistencija Luke Modrića za Callejona, koji nije uspio zabiti 'oči u oči' s vratarom Tonom.