MATEOV SLALOM /

City uspješno otvorio novu sezonu: Kovačić maestralno zabio i potvrdio pobjedu

Prvi gol na utakmici postigao je Haaland koji je prihvatio loptu pored statičnog Cucurelle i onda lagano potkopao loptu preko Sancheza.

18.8.2024.
19:31
profimedia

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić bio je strijelac drugog pogotka u 2-0 (1-0) gostujućoj pobjedi Manchester Cityja kod Chelseaja kojom su Građani krenuli u pokušaj osvajanja petog uzastopnog naslova prvaka Engleske.

DEJA VU PROŠLE SEZONE /

Šutalo odigrao cijeli susret u porazu Ajaxa, Ivanušec slavio s Feyenoordom

Kovačić je u 84. minuti osvojio loptu na 40-ak metara, krenuo prema suparničkom golu, protivnički igači nisu ga, izgleda, ozbiljno shvatili, a kada je stigao na 20 metara od vrata uputio je oštar udarac kojega loše postavljeni Sanchez nije uspio zaustaviti.

Kovačić je protiv svog bivšeg kluba odigrao čitav susret, a svih 90 minuta na travnjaku proveo je i Joško Gvardiol.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Brentford je na svom terenu svladao Crystal Palace sa 2-1 (1-0). Golove za domaće postigli su Mbuemo (29) i Wissa (77), a gosti su nakratko poravnali autogolom Pinnocka (57-ag).