KOVAČIĆ NA UDARU ENGLESKOG MEDIJA NAKON POBJEDE NAD RENNESOM: / 'Hrvat je kriv!'

25.11.2020.
9:00

Nogometaši Seville i Chelsea identičnim (2:1) gostujućim pobjedama u Krasnodaru i Rennesu u dvobojima 4. kola skupine E Lige prvaka osigurali su plasman u osminu finala.

Chelsea je do vodećeg pogotka u Rennesu stigao u 22. minuti. Mount je osvojio loptu duboko u svojoj polovici te preciznom dugom loptom uposlio Calluma Hudson-Odoija koji je u sprintu od polovice terena sam izašao pred istrčalog vratara Gomisa i svladao ga s ruba kaznenog prostora.

Francuzi su u drugom poluvremenu konstantno tražili izjednačujući pogodak i došli do njega u 85. minuti kad je Sehrou Guirassy sa pet metara glavom poslao loptu pod gredu nemoćnog Mendyja, nakon ubačaja iz kuta. Bio je to prvi pogodak koji je Chelsea primio u ovosezonskom natjecanju Lige prvaka.

No, u prvoj minuti sučeva dodatka Chelsea je izborio pobjedu vrijednu plasmana u osminu finala. Krivo dodavanje na 30 metara od svog gola dovelo je Wernera u čistu priliku, ali je Gomis obranio udarac Nijemca. Međutim, na visoko odbijenu loptu natrčao je Giroud i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi, a zamijenjen je u 76. minuti, kad je u igru ušao Nijemac Kai Havertz.

CHELSEA I SEVILLA U LUDIM ZAVRŠNICAMA OSIGURALI DRUGI KRUG: /

Rakitić zabio, Kovačić dirigirao veznim redom Bluesa

Loša ocjena

Mateo Kovačić, usprkos pobjedi Chelseaja, dobio je dosta lošu ocjenu od britanskog magazina Independent. Za svoju igru od njih zaslužio je samo "peticu" uz objašnjenje da nije pratio svog igrača poslije prvog duela.

"Hrvat je kriv jer nije pratio svog čovjeka nakon prvog duela. Camivanga je ulazio u šesnaesterac nečuvan nakon što je dobio prvi duel protiv njega", stoji u kratkom opisu Kovačićeve igre.