SJAJAN DAN U BUNDESLIGI / Kovač iznenađujuće poražen, Vatreni igrao do 63. minute: Leipzig pobjedom 'skočio' na četvrto mjesto

Ovo 13. kolo obilježila je odgoda utakmice na Allianz Areni u Münchenu između Bayerna i Union Berlina zbog vrlo obilnih snježnih padalina od preko 40 cm

2.12.2023.
18:05

Nogometaši RB Leipziga su kod kuće pobijedili s 2-1 Heidenheim i pomaknuo se na 4. mjesto na ljestvici, dok je Wolfsburg Nike Kovača izgubio u gostima kod Bochuma (1-3).

DERBI DONJEG DOMA /

Bivši hrvatski reprezentativac za remi u susjedstvu: Njegova momčad nije uspjela sačuvali vodstvo

Leipzig je do pobjede došao pogocima Loisa Opende (29pen) i Yusufa Poulsena (44), dok je za goste smanjio Benedikt Gimber (45+2). S 26 bodova Leipzig ima dva boda više od Borussije Dortmund koja u nedjelju putuje u BayArenu, kod impresivnog lidera Bayer Leverkusena (34 boda). Klub iz istočne Njemačke došao je na jedan bod od Stuttgarta, koji kasnije ugošćuje Werder Bremen.

Wolfsburg je stradao kod Bochuma, koji je golovima Osterhagea (19), Bernarda (39) i Antwi-Adjeia (87) došao do pobjede. Za Kovačevu momčad je pogodak postigao Svanberg (45+1), dok je Lovro Majer igrao do 63. minute.

Borussia (M) je kod kuće svladala Hoffenheim s 2-1, a Andrej Kramarić je ušao u igru u 59. minuti.

Ovo 13. kolo obilježila je odgoda utakmice na Allianz Areni u Münchenu između Bayerna i Union Berlina zbog vrlo obilnih snježnih padalina od preko 40 cm koje su u glavnom gradu Bavarske ozbiljno ometale promet te onemogućile pristup stadionu. Njemačka nogometna liga (DFL) još nije objavila novi termin odigravanja utakmice.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka