SKANDALOZNO / Savez odlučio da se prekinuta utakmica igra u srijedu, Ajax tvrdi: 'Nećemo igrati, razmatramo pravni postupak'

Ovo se ne događa često...

25.9.2023.
17:02

Najveći derbi nizozemskog nogometa, ogled Ajaxa i Feyenoorda, prekinut je u 55. minuti zbog izgreda domaćih navijača pri vodstvu Feyenoorda sa 3-0."De Klassieker" je prvi put prekinut koncem prvog poluvremena kada su navijači Ajaxa zasuli teren bakljama pri čemu je jedna pala vrlo blizu gostujućeg vratara Timona Wellenreuthera. Prekid je potrajao desetak minuta nakon čega je prvo poluvrijeme privedeno kraju.

POČELA JE ČISTKA /

Krenule su 'padati glave': Ajax zbog Hrvata i katastrofalnih rezultata potjerao sportskog direktora

U 55. minuti navijači Ajaxa su ponovo zasuli teren bakljama, nakon čega je sudac Serdar Gozubuyuk prekinuo utakmicu.

Uslijedio je i nastavak ispred Johan Cruijff Arene kada su navijači Kopljanika pokušali ući u klupske prostorije, no u tome ih je zaustavila policija. Na interventnu policiju bacano je kamenje, boce i baklje. Policija je tada odlučila upotrijebiti suzavac kako bi smirila mase.

Nogometni savez Nizozemske (KNVB) donio je odluku da se dvoboj nastavi u srijedu od 14 sati pred praznim tribinama, a na to su se pobunili i u Ajaxu, ali i Volendamu, koji su taj dan trebali igrati svoju zaostalu utakmicu. Ipak, klub iz Amsterdama otići će i korak dalje.

''Ajax na to ne pristaje. Zbog nacionalnih i međunarodnih utakmica, najranije moguće vrijeme za utakmicu Ajax - Feyenoord je prvi tjedan u studenom. Tada se igra kolo kupa u kojem ne sudjeluju Ajax i Feyenoord, dok Volendam tada igra. Zato što bi zbog ovog mogli ispaštati klubovi, ali i navijači, Ajax razmatra pravni postupak.''

Ostaje za vidjeti koja će biti konačna odluka, obzirom da je do nastavka utakmice ostalo manje od 48 sati, a istu domaći sastav ne želi igrati.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo