KANDIDAT ZA GOL GODINE: / U utorak 'pomagao' Hrvatskoj, u srijedu čudesno zabio

Talijanski napadač Sebastian Giovinco preporodio se otkad je napustio Europu.

15.10.2015.
8:45
AFP, Vaughn Ridley

U srijedu je postigao već 22. pogodak u 31. nastupu ove sezone, a s njime će zasigurno konkurirati za gol godine, možda ne samo u MLS-u. A da priča bude bolja, zabio je svega nekoliko sati nakon povratka iz Europe.

Uveo Toronto u doigravanje

U utorak je, naime, Giovinco odigrao posljednjih pola sata za Italiju u pobjedi protiv Norveške (2:1) koja je pomogla i Hrvatskoj da izbori izravni plasman na Europsko prvenstvo. Vrlo brzo nakon utakmice uskočio je u zrakoplov i vratio se u Toronto i već je u srijedu bio na raspolaganju treneru Gregu Vanneyju.

HVALA TALIJANIMA: /

Azzurri nam pomogli pobjedom protiv Norveške na Olimpicu!

U dvoboju protiv New York Red Bullsa ušao je u igru u 71. minuti, a samo sedam minuta kasnije je zabio za 2:0, riješivši se nekoliko čuvara kao od šale. Komentatori su njegov pogodak odmah proglasili golom godine u MLS-u, a nije isključeno da će kandidirati i za nagradu Ferenc Puskas koju FIFA dodjeljuje za najljepši gol godine u svijetu.

Dodajmo i da je Toronto na kraju slavio s 2:1, te po prvi put u klupskoj povijesti izborio nastup u doigravanju MLS-a.