KAKVO PRIZEMLJENJE: / Nedavno su razbili Barcelonu, a sada su i sami iskusili debakl

Nogometaši Valencije s uvjerljivih su 5:1 (2:1) slavili su na gostovanju kod Celte Vigo u utakmici 11. kola španjolskog prvenstva.

7.11.2015.
18:24
AFP, MIGUEL RIOPA

Šišmiši su do nogu potukli donedavno vodeću momčad španjolske Primere koja je u rujnu deklasirala Barcelonu (4:1), iako je do 45. minute rezultat bio izjednačen. Paco je doveo goste u vodstvo u 13. minuti, a u 24. je izjednačio Augusto Fernandez. Valenciji je prednost uoči poluvremena u 45. minuti donio Parejo.

Paco i Parejo po dva gola

U nastavku su se gosti razgoropadili. Paco je u 46. minuti iskoristio pogrešku domaće obrane i svojim drugim pogotkom povisio na 3:1. Potom je Parejo došao do svog drugog gola u 64. minuti, čime je Valencia povela 4:1. Konačnih 5:1 u 79. minuti postavio je Mustafi.

Pobjedom se Valencia uzdigla do šestog mjesta s 18 bodova, dok je Celta Vigo ostala na trećem mjestu s 21 bodom, tri manje od vodećeg dvojca Real Madrida i Barcelone, koji će svoje utakmice 11. kola odigrati u nedjelju.