KAKO JE BILIĆ STIGAO DO SENZACIJE I SPASIO POSAO? / Ovih nekoliko stvari bile su ključne u velikom preokretu na Wembleyu

Slaven Bilić zasigurno danima nije tako mirno mogao ići na počinak kao poslije sinoćnje veličanstvene pobjede West Hama nad Tottenhamom u osmini finala Liga kupa.

26.10.2017.
8:50

Spursi su na poluvremenu imali prednost od 2:0 da bi se u nastavku West Ham preporodio te u 15 minuta dao tri gola jednom od kandidata za naslov prvaka.

BILIĆ OSTAVIO NAVIJAČE U NEVJERICI: /

'Što se upravo dogodilo? Je li West Ham ovo stvarno napravio?'

Malo tko je očekivao takav scenarij pa je pitanje što se zapravo dogodilo.

"Bili smo na koljenima, ali je onda trener održao govor. Znali smo da ćemo moći preokrenuti svari ako zabijemo u drugom poluvremenu. Želim čestitati cijeloj momčadi. Ovo je ogromna pobjeda za nas", rekao je poslije utakmice strijelac dva pogotka Andre Ayew.

Bilić je pak otkrio što je rekao igračima u svlačionici.

"Poručio sam im da nismo puno toga pogrešno napravili u prvih 45 minuta i da se smire te bolje koriste loptu dok je u njihovom posjedu. Regirali su briljantno. Golovi su dali dodatnu energiju momčadi, a naša dodavanja su odjednom postala vrhunska", pojasnio je hrvatski stručnjak.

Podrška s tribina

Međutim nisu samo Bilićeve riječi pokrenule stvari. Svoje prste u tom imali su i navijači. West Ham je bio očajan prvih 50 minuta, a igra im se dramatično poboljšala nakon što su im navijači s tribina dali podršku unatoč rezultatu. Pozvali su tijekom skandiranja na smjenu uprave, a niti jednu riječ nisu uputili protiv trenera ili igrača, Njihova podrška momčadi uskoro je nagrađena.

Andy Carrolll počeo je s lakoćom dobivati duele s Juanom Foythom, a Manuel Lanzini počeo je dominirati u veznom redu.

Ubrzo je uslijedio tsunami te je West Ham s tri gola u 15 minuta šokirao Spurse.

Tottenham ne može bez Kanea

Ova utakmica također je pokazala koliko Tottenhamu znači Harry Kane, odnosno da im nedostaje još jedan vrhunski napadač. Kupili su Spursi ljetos Španjolaca Fernanda Llorentea, ali protiv West Hama je malo tog pokazao. Iako je dobro čuvao loptu jednostavno nije bio dovoljno opasan pred golom suparnika.

Dele Alli i Heung-min Son više su zadavali glavobolju obrani West Hama nego Llorente. Na kraju ga je trener izvadio iz igre u 71. minuti i sigurno neće dobiti priliku protiv Manchester Uniteda ovog vikenda.

Igrači iza Bilića

Ova utakmica mogla bi se pokazati ključnom za Bilića i donijeti preokret u sezoni. Jer, poznato je da su mu gazde dale priliku da spasi posao protiv Tottenhama i Crystal Palacea za vikend. Prvi test prošao je uspješno, ali ostaje za vidjeti hoće li biti uspješan i u drugom.

Ne bude li tkao opet će se glasno tražiti njegova smjena.

Dok su Spursi vodili 2:0 Bilić je izgledao beposmoćno, ali senzacionalan povratak u drugom poluvremenu pokazao je da su igrači još uvijek iza njega.

Koliko mu je značio ovaj rezultat najbolje se vidjelo kod proslave drugog gola kada je skakao od sreće. Po završetku utakmice podijelio je sreću i sa suparničkim stožerom. Zagrlio je Pochettina i rukovao se s njegovim pomoćnicima prije nego što se sjurio u svlačionicu čestitai sojim igračima.