NAPETA BORBA ZA TITULU / Juventus s igračem više 'srušio' Milan, stigao na dva boda zaostatka: Pašalić ušao i asistirao

Juventus je na San Siru pobijedio Milan sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih šest međusobnih susreta

22.10.2023.
23:04

U derbiju devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Milan sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih šest međusobnih susreta. Pogodak odluke zabio je Manuel Locatelli u 63. minuti.

KAOS U PIREJU /

Prekinut najveći grčki derbi: Igrač pogođen petardom, sudac htio nastaviti, gosti odbili izaći na teren

Međutim, možda i ključan trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti kada je Milan ostao s igračem manje. Malick Thiaw je kao posljednji igrač obrane oborio Moisea Keana, a sudac Maurizio Mariani mu je pokazao crveni karton.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo

Do tog trenutka "Rossoneri" su bili apsolutna bolja momčad, a Juventusa praktički nije bilo nigdje.

Gosti su imali sreće i kod gola. Locatelli je pucao sa 20-tak metara, lopta je pogodila nekoga putem i promijenila smjer, prevarivši Antonia Mirantea.

Tri boda je osvojila i Atalanta koja je sa 2-0 pobijedila Genou skočivši na šesto mjesto ljestvice.

Ademola Lookman je u 68. minuti doveo domaći sastav u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Ederson u petoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Maria Pašalića koji je ušao u igru u 78. minuti. Milan Badelj nije igrao za goste.

Roma je teškom mukom porazila Monzu 1-0 golom Stephana El Shaarawyja u 90. minuti.

Roma je do treće uzastopne pobjede u Serie A došla vrlo teško iako je Monza od 41. minute igrala bez isključenog Danila D'Ambrosija. Dvaput je u mat-situacijama u prvom dijelu goste spasio vratar Michele Di Gregorio, a Roma je u drugom poluvremenu dva puta pogodila stativu prije nego što je konačno stigla do pobjedničkog gola.

Pobjedu je ostvarila i Bologna koja je sa 2-1 slavila protiv Frosinona sa 2-1. Bologna je povela u 19. minuti golom Lewisa Fergusona, a samo tri minute kasnije Lorenzo Di Silvestri je zabio za 2-0. Konačnih 2-1 postavio je Matias Soule iz kaznenog udarca u 63. minuti.

Frosinone je u četvrtoj minuti nadoknade ostao s igračem manje nakon što je isključen Luca Mazzitelli. Za Bolognu je od 83. minute igrao hrvatski nogometaš Nikola Moro, dok Karlo Lulić nije igrao za goste.

U drugom susretu Salernitana i Cagliari su odigrali 2-2. Sve najvažnije se dogodilo u posljednjih 15 minuta, gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Salernitana izvukla bod.

Zito Luvumbo je u 79. minuti doveo goste u vodstvo, izjednačio je Boulaye Dia u 86. minuti, no dvije minute kasnije Nicolas Viola je doveo Cagliariji do nove prednosti. Ipak, u petoj minuti nadoknade Dia je iz kaznenog udarca zabio za 2-2. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za domaćine.

Kolo u ponedjeljak zatvarajuUdinese - Lecce, te Fiorentina - Empoli.

Na ljestvici vodi Inter sa 22 boda, Milan je drugi s bodom manje, dok je treći Juventus sa 20 bodova. Slijede Fiorentina, te Napoli sa po 17 bodova.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.