EURO NOGOMET / Juranović i Bjelica izgubili, Vlašić i Jurić do boda kod prvaka

Josip Juranović odigrao je čitav susret za Union kojega vodi Nenad Bjelica

8.3.2024.
22:36

U prvoj utakmici 25. kola njemačkog nogometnog prvensta Stuttgart je na svom terenu svladao Union Berlin sa 2-0 (1-0).

POGLEDAJTE GOL /

Vušković zabio drugu utakmicu zaredom u poljskom prvenstvu

Strijelci za novu pobjedu Stuttgarta bili su Guirassy (19) i Fuhrich (66).

Josip Juranović odigrao je čitav susret za Union kojega vodi Nenad Bjelica.

Ovom pobjedom treći Stuttgart je stigao do učinka od 53 boda, jedan manje od drugog Bayerna, a 11 manje od vodećeg Bayera, dok je Union 14. sa 25 bodova, koliko imaju i 13. Wolfsburg te 15. Bochum, dok 16. Koeln, koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za ostanak, ima osam bodova manje.

Torinu bod kod prvaka

Nogometaši Napolija i Torina u prvom su dvoboju 28. kola talijanskog prvenstva igrali 1-1 (0-0).

Oba gola postignuta su u razmaku od tri minute, Kvarachelija (61) je doveo domaće u vodstvo nakon odlične kombinacije s Mariom Ruiom, a izjednačio je Sanabria (64) sjajnim 'škaricama' odmah po ulasku u igru.

Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić odigrao je čitav susret za Torino kod kojega na klupi zbog suspenzije nije bilo Ivana Jurića.

Napoli je ostao sedmi sa 44 boda, dok je Torino 10. sa 38.

Na vrhu je Inter sa 72 boda, 15 više od drugog Juventusa, a 16 od trećeg Milana.

Minimalac Barcelone

Nogometaši Barcelone približili su se madridskom Realu na pet bodova zaostatka nakon minimalne 1-0 (0-0) domaće pobjede protiv Mallorce u prvoj utakmici 28. kola španjolskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Yamal (73) preciznim udarcem sa 15-ak metara iskosa s desne strane u suprotni gornji kut. Sredinom prvog poluvremena Gundogan nije iskoristio kazneni udarac.

Druga Barcelona sada ima 61 bod, dok je Real s utakmicom manje na 66, a treća Girona je na 59 uz također susret manje. Mallorca je 15. sa 27 bodova. Real će u nedjelju igrati protiv Celte, a Girona u subotu protiv Osasune.