POVIJESNI USPJEH / Juniori Hajduka senzacionalno izbacili Manchester City i izborili četvrtfinale Lige prvaka

28.2.2023.
16:13
Milan Sabic/PIXSELL

Juniori Hajduka izborili su plasman u četvrtfinale nogometne Lige prvaka nakon što su na Poljudu pobijedili Manchester City s 2-1. Igrači trenera Marijana Budimira ostvarili su podvig pobijedivši jednu od najboljih juniorskih momčadi u Europi.

NADAJU SE PROLAZU /

Hajduk ide na Manchester City bez najboljeg juniora: 'Uz Božju pomoć možemo pobijediti'

City je aktualni engleski prvak i trenutačno vodeća momčadi Premier League 2 ispred Chelseaja i Liverpoola. Sve najvažnije dogodilo se u prvom poluvremenu.

Hajduk je poveo u 24. minuti golom Roke Brajkovića, na 2-0 je povisio Mate Antunović u 33. minuti, a u posljednjoj minuti prvog dijela smanjio je Oscar Bobb. U 83. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona teren morao napustiti Finley Burns.

Četiri minute kasnije engleski sastav je još jednom zaprijetio iz slobodnog udarca, ubacio je Adedire Mebude, no lopta je samo prohujala kroz kazneni prostor Splićana.

Hajduk je do osmine finala stigao pobjedama protiv Gabale, Apolonije, te Šahtara, a idući suparnik splitskog sastava bit će bolji iz dvoboja Borussija Dortmund i PSG.