JUNAK VELIKE POBJEDE HAJDUKA OSTVARIO SVOJ SAN: / Popeo se na ogradu, prešao na sjever i započela je ludnica

Stanko Jurić se simbolično preko transparenta 'Pujanke' popeo na ogradu, prešao na Sjever i navijao s Torcidom

20.4.2019.
22:26
Ivo Cagalj/PIXSELL

Znao je trener Hajduka Siniša Oreščanin što radi kad je Stanka Jurića uvrstio u prvih 11 za 153. Jadranski derbi protiv Rijeke u subotu navečer na Poljudu (4-0 za Bijele). U 2. minuti zabio je gol za 1-0, a mogao se još koji put upisati u strijelce.

TORCIDA JE RAZOTKRIVENA - EVO GDJE SKRIVAJU PIROTEHNIKU: /

Pogledajte kakav arsenal im je policija pronašla uoči derbija

Dva puta pogodio okvir gola

Hajdukov veznjak niti 10 minuta potom je nakon lijepe akcije pucao iskosa s lijeve strane, ali novi pogodak zaustavila je vratnica, da bi u 15. minuti Jurić glavom nakon kornera zatresao i gredu. U tim situacijama nije imao sreće, ali definitivno je jedan od junaka pobjede Bijelih.

Odmah nakon utakmice igrači su otišli pozdraviti Torcidu, a Stanko Jurić se simbolično preko transparenta "Pujanke", piše Dalmatinski portal, popeo na ogradu, prešao na Sjever i navijao u zanosu s Torcidom putem mikrofona za vođenje navijanja.

Dok su svi skupa tako pjevali, igračima se na terenu priključio i njihov veliki prijatelj i navijač Luka Bučević, javlja Dalmatinski portal uz priloženi video tog trenutka.

Jedna od životnih želja

"To mi je jedna od životnih želja. Prva mi je bila da dođem u Hajduk i zaigram pred punim Poljudom. Drugo mi je ovo, da se popenjem na Sjever u zapjevam. Druge želje vam neću reći. Mislim da smo dominirali svih 90 minuta i na kraju zasluženo slavili. Hvala Bogu otvorilo se", rekao je Jurić i dodao:

"Drago mi je zbog svega što sam napravio večeras. To trener traži od mene, ali najbitnija je naša pobjeda. Okrećemo se Gorici".

Prva domaća pobjeda Hajduka protiv Rijeke nakon gotovo osam godina

Nogometaši Hajduka u derbiju du 30. kola Prve HNL na Poljudu deklasirali Rijeku. Hajduk je furioznom igrom prvom poluvremenu stigao do prednosti od 3-0 golovima Jurića (2), Hamze (30) i Caktaša (45), a prednost domaćih mogla je biti i veća jer je Jurić osim pogotka u prvih 15 minuta još pogodio i vratnicu te gredu.

Konačnih 4-0 postavio je Caktaš svojim drugim golom već u 50. minuti. Još je jednom asistent bio Gyurcso koji se sjurio po desnom krilu i poslao prizemnu povratnu loptu za Caktaša koji je sa 10 metara pogodio mrežu iza Sluge. Prva je to domaća pobjeda Hajduka protiv Rijeke nakon gotovo osam godina.