DINAMOVCI ĆE OSTAVITI ŠAMPANJAC U LEDU: /

Hrabri Goričani im uskratili proslavu naslova prvaka, Livaković ih spasio od poraza

20.6.2020.
23:03
Jurica Galoic/PIXSELL

30. kolo Prve HNL

Stadion Radnik, Velika Gorica, 21:05

Gorica - Dinamo 0:0

Gorica: Kahlina, Jovičić. Steenvoorden, Musa Mohammed, Čabraja, Kalik, Babec, Suk, Lovrić, Hamad, Ndiaye

Dinamo: Livaković, Theophile-Catherine, Gvardiol, Moharrami, Moubandje, Moro, Ivanušec, Ademi, Oršić, Kadzior, Petković

Nogometaši Dinama u subotu su u 30. kolu Prve HNL gostovali kod Gorice te su pobjedom mogli osigurati još jedan naslov hrvatskog prvaka, ukupno 21., ali susret je završio 0:0.

[FOTO] GORI SVE: BBB-ovci su odjednom počeli paliti sve što su imali i zasuli teren bakljama

Gorica se odlično suprostavila favoriziranom Dinamu, a prvi je zaprijetio najbolji strijelac domaćina Kristijan Lovrić u 17. minuti, ali vratar Livaković je spasio Dinamo.

Livaković zaključao vrata

U 49. minuti Livaković je ponovno morao spašavati Dinamo nakon je što je sa 14 metara pucao Iračanin Jiloan Hamad. Minutu kasnije prigoda za Dinamo nakon greške domaćina, ali udarac Ademija zaustavio je domaći golman.

Kristijan Lovrić, koji dokazano ima odličan udarac, opet prijeti u 68. minuti, ali Livaković je ponovno na pravom mjestu. Još dva puta Lovrić pokušava svladati Dinamova vratara, u 81. minuti lopta odlazi preko gola, a u sudačkoj nadoknadi (90+3) probao je iz slobodnog udarca, no Livaković opet brani.

Dinamo potvrdu naslova prvaka može potražiti u sljedećem kolu u subotu protiv Osijeka na Maksimiru,

FT Gotova je utakmica. U remiju bez golova na stadionu Radnik u Velikoj Gorici domaćini su ti koji su više zaslužili pobjedu.

82' Utakmica je nakratko prekinuta jer je na teren ubačena baklja.

67' Opet Gorica prijeti. Lovrić je sjajno pucao u suprotni kut, ali Livaković je bio spreman i obranio tu loptu.

50' Ovo je bilo jako opasno. Ademi je ukrao loptu Čabraji, pucao je, ali je Kahlina bio na pravom mjestu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme u kojem je Gorica definitivno pokazala bolju igru od Dinama. Stvorili su više šansi i vjerojatno zaslužili voditi na kraju prvog dijela.

38' Opet prijeti Gorica. Lovrić je na povratnu loptu Moubandjea pucao preko gola.

30' Dinamova obrana izgleda dosta nesigurno, ako nastave ovako, neće u Gorici proslaviti naslov prvaka.

20' U samo dvije minute vidjeli smo dvije sjajne prilike. Najprije je Ivanušec sam sebi kreirao priliku za udarac s desetak metara koji je obranio Kahlina, a zatim je na drugoj strani Livaković sjajno reagirao na udarac Lovrića koji je došao do lopte nakon pogreške Dinamove obrane. Zahuktala se utakmica u Velikoj Gorici.

7' Evo i Gorice. Suk je također pucao glavom, ali pored vrata, nešto slično kao Ademi nekoliko minuta

3' Prva šansa na utakmici za Dinamo. Ademi je skočio i pucao glavom, ali na njegovu nesreću lopta je prošla pored vrata.

1' Počela je utakmica u Maksimiru. Inače, u prvom susretu dana Osijek je pobijedio Inter Zaprešić 1:0. Pročitajte više o toj utakmici .

Dinamo ima prvu meč-loptu. Na gostovanju u Velikoj Gorici mogu matematički osigurati naslov prvaka Hrvatske, a bio bi to ekspesni uspjeh za trenera Dinama Igora Jovićevića koji je nedavno preuzeo kormilo Modrih.

Jovićević je najavio subotnji susret.

"Sigurno da će biti teška utakmica, znajući Goricu oni su uvijek neugodan suparnik. Želimo pobjedom osvojiti taj naslov, imamo dobru motivaciju. Dižemo se polako i uvjeren sam da će u utakmicama koje slijede i sama momčad izgledati puno bolje. Vidjeli smo da nekad malo i padnemo u drugom poluvremenu, ali uigravamo se i naštimavamo, tako da sve u svemu to ide jako dobro", rekao je Jovićević u videonajavi utakmice s Goricom.

'Tamo sam proveo djetinjstvo'

Osvrnuo se i na Goricu koja ima posebno mjesto u njegovom životu.

"Važno je rotirati igrače. Nije me strah staviti mladog igrača, imao sam ih prilike trenirati, znam njihove kvalitete i osobine, ja osjećam to. Ekipa je najbitnija, vidi se zajedništvo i taj momčadski duh i to je ono što je meni kao treneru iznimno važno. U Velikoj Gorici sam proveo djetinjstvo, tamo sam živio do Univerzijade pa sam se preselio u Zagreb. Možda je i to neki znak što u Gorici sutra možemo osigurati naslov", zaključio je trener Dinama.