MAESTRALNI KAPETAN / Jeste li primijetili što je Ademi napravio protiv Genka? Ovo je definitivno bio najljepši potez s utakmice

Pala su tri gola, ali ovo je bio potez utakmice

1.10.2021.
9:23

U susretu 2. kola H skupine Europske lige Dinamo je na gostovanju u Belgiji pobijedio Genk s 3-0 osvojivši prve bodove u skupini. Modri su poveli su već u 10 minuti golom Luke Ivanušeca. Bila je to brza kontra hrvatskog prvaka. Ademi je iznio loptu uposlivši Čopa koji je produžio do Oršića, a ovaj vratio Ivanušecu koji je iz blizine zabio za 1-0.

DINAMO U PROBLEMIMA /

Boysi u Belgiji priredili 'vatrometni spektakl', ovo sigurno niste mogli vidjeti na TV-u

U posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo je povećao prednost. Toma je u kaznenom prostoru udario Čopa, finski sudac je provjerio snimku sporne situacije pokazavši na bijelu točku. Bruno Petković je bio siguran za velikih 2-0 nakon prvog poluvremena.

Prošao kroz dvojicu

Genk je na otvaranju drugog dijela pojačao pritisak, no Dinamo je prelomio utakmicu u 67. minuti. Vratar Vandevoordt je promašio jednu loptu, nakon čega je Munoz povukao Oršića u gol prilici skrivivši kazneni udarac, a pritom je dobio i crveni karton. Petković je sigurno realizirao jedanaesterac za 3-0.

Unatoč lijepim golovima Ivanušeca i Petkovića, najljepši potez utakmice možda je bila Ademijeva solo akcija, točnije prolazak kroz dvojicu suparničkih igrača čime je napravio divovski posao kod prvog gola.

Njegov dribling i akciju pogledajte ovdje.