Iz Dinama poručuju: Finci su u prednosti

O Helsinkiju je opasno razmišljati već sada, svjesni su toga u Dinamu, pa tako trener Jurčić i igrači ističu kako prvo treba odigrati još 90 minuta protiv Neftçija i potvrditi prolazak u 3.

16.7.2011.
0:01

Trener Dinama Kruno Jurčić nije želio govoriti o ždrijebu, tek je istaknuo kako ih prvo čeka teška utakmica u Bakuu, pa tek onda može nešto reći. Ipak, ništa se ne prepušta slučaju pa će na utakmicu Helsinkija i Bangora sljedeći tjedan putovati Damir Krznar i Zoran Mamić.

Domagoj Vida protiv azerbajdžanskog prvaka debitirao je za Dinamo i zna da nije dobro već sada razmišljati o trećem pretkolu i eventualnom putu u Finsku.

"Nije loše, bar nije egzotično. No, s druge strane, imamo mi još jedno poluvrijeme s Neftčijem, bilo bi opasno kad bismo već sad razmišljali o Helsinkiju", kratko je rekao branič Dinama.

Nešto razgovorljiviji o eventualnom protivniku u trećem kolu bio je direktor kluba Damir Vrbanović, koji je istaknuo i moguću prednost Finaca.

"Zadovoljan sam, riječ je o klubu koji dugo igra u Europi, civiliziran je, očekujem odličnu organizaciju, dobro je što je druga utakmica kod kuće. Jedina je opasnost što su Finci u punom natjecateljskom ritmu", rekao je Vrbanović.

Dobar rezultat u prvoj utakmici 2. kola, ali u Europskoj ligi, napravili su i nogometaši Splita, koji su pobijedili u Domžalama sa 2:1. Njima ždrijeb ipak nije bio naklonjen, pa će u 3. kolu na noge engleskom Fulhamu.

"Dođemo li do utakmica s Fulhamom, skupo ćemo prodati kožu!", komentirao je sportski direktor Splitovaca Nenad Pralija.