BRAVO MAJSTORE / Ivan Rakitić najbolji igrač finala Europske lige

Rakitić je zaradio ocjenu 8.3 prema Sofascoreu, a prvi sljedeći igrači po ocjenama su Jesus Navas i Nemanja Gudelj sa 7.5

1.6.2023.
9:50

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je sinoć igrač utakmice u finalu Europske lige i svojom kvalitetom, znanjem i kapetanskim štihom predvodio svoju Sevillu prema novom naslovu Europa lige.

BRAVO RAKETA! /

Sevilla nakon rovovske bitke preko kaznenih udaraca do trofeja Europske lige

Ivan Rakitić

Rakitić je zaradio ocjenu 8.3 prema Sofascoreu, a prvi sljedeći igrači po ocjenama su Jesus Navas i Nemanja Gudelj sa 7.5. Dakle, jasno je i po brojkama kako je Raketa neprikosnoveno bio najbolji.

Nije postigao pogodak, ali jednom je bio jako blizu. Rakitić je u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena, od ukupno čak sedam minuta, sjajno tukao s preko 20 metara od gola Rome i pogodio stativu.

Rui Patricio je već bio svladan, publika je skočila u zrak sa svojih mjesta na stadionu, barem onaj dio koji navija za Sevillu, ali lopta je ipak bila malo neprecizna pa je završila u vratnici...

Nogometaši Seville po sedmi put su osvojili Europsku ligu, u finalnom susretu u Budimpešti španjolska momčad je pobijedila Romu nakon jedanaesteraca s 5-2 (1-1, 1-1).

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta.

Tijekom jedanaesteraca svi su izvođači Seville bili precizni, redom su pogađali OcamposLamelaRakitić Montiel za slavlje.

Kod Rome je pogodio samo Cristante, dok je potom udarac Mancinija obranio Bono, a Ibanez je pogodio vratnicu.

Osim samog naslova pobjednika ovog natjecanja, ovo je finale imalo još jednu težinu. S obzirom da ni jedna od ove dvije momčadi kroz svoja nacionalna prvenstva nije osigurala igranje u Ligi prvaka iduće sezone, pobjednik je kao nagradu dobivao odlazak u to elitno natjecanje što je zaslužila Sevilla.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić po drugi put je u karijeri sa Sevillom osvojio pobjednički pehar Europske lige, prvi puta je slavio 2014. godine.