Čudo na Rujevici / Istra po prvi put u povijesti pobijedila Rijeku i postala vladarica Učke

Puljani su prvi put u povijesti slavili u Rijeci

29.10.2022.
17:09
Nel Pavletić/PIXSELL

Istra 1961. u subotu je na Rujevici pobijedila Rijeku 0-1. Mučno i bezidejno igrala je Rijeka pa je u skladu s izvedbom bio i rezultat. Presudio je pogodak Ante Ercega nakon sjajne akcije Puljana u 63., koji su pred 2755 gledatelja zasluženo slavili i ispisali povijest.

MAGLA SVUDA, MAGLA OKO NAS /

Osijek zaustavio Dinamo i u možda posljednjoj utakmici u Gradskom vrtu ostvario veliku pobjedu

Skromna nogometna predstava

Bila je to skromna nogometna predstava s jednom golom, vrlo malo prilika i devet žutih kartona.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše od nogometa. Bezidejna Rijeka se mučila, dok su se gosti orijentirali na obranu svog gola. Najviše posla imao je sudac Dario Bel koji je pokazao pet žutih kartona. Kako se u prvih 45 minuta igralo na Rujevici možda i najbolje oslikava podatak kako je tek u 42. minuti zabilježen prvi udarac u okvir gola, Erceg je snažno opalio sa dvadesetak metara, ali ravno u domaćeg vratara Labrovića.

U 64. minuti napokon smo vidjeli i pogodak. Luka Hujber je sjajno podvalio iza zadnje linije domaćina do Ante Ercega koji je zaobišao Labrovića i zabio svoj šesti gol ove sezone za vodstvo gostiju iz Pule.

Rijeka je mogla do izjednačenja u 72. minuti, Vrančić je ubacio, a Obregon pucao glavom, ali pored gola. Domaćin je odličnu priliku imao i u 83. minuti, Vučkić je pucao glavom, ali je Majkić sjajno obranio. Samo dvije minute kasnije Obregon je mogao zabiti za 1-1, ali je loše reagirao.

Istra se učvrstila na 6. mjestu

Do kraja susreta Rijeka je pritiskala, ali bez ikakvog učinka i Puljani su prvi put u povijesti slavili u Rijeci.

U subotu se još sastaju Osijek i Dinamo, a u nedjelju su na rasporedu utakmice Lokomotiva - Hajduk, te Gorica - Slaven Belupo.

Istra se ovom pobjedom učvrstila na šestoj poziciji sa 17 bodova, dok je Rijeka ostala na devetoj poziciji sa 12 bodova, šest više od "fenjeraša" Gorice koja ima i susret manje.

Na vrhu je Dinamo sa 25 bodova ispred Hajduka (34) i Osijeka (24).