ISTRA 1961 - RIJEKA 1:3: / Riječani osvojili Aldo Drosinu, remek djelo Lončara i Murića; Pokvario se VAR

Rijeka se vratila na drugo mjesto HNL-a

7.6.2020.
20:47
Srecko Niketic/PIXSELL

27. KOLO HNL-A; Stadion: Aldo Drosina

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:3

Strijelci: 0:1 Lončar (5), 0:2 Čolak (70), 1:2 Perić-Komšić (88), Murić (90+3)

ISTRA 1961: Duka, Bosančić, Gržan, Galilea, Guzina, Delić, Franić, Močinić, Pavić, Tomašević, Blagojević

RIJEKA: Pandur, Capan, Galović, Escoval, Raspopović, Lepinjica, Halilović, Tomečak, Andrijašević, Lončar, Čolak

Nogometaši Rijeke vratili su se na drugo mjesto ljestvice Prve HNL 3:1 (1:0) gostujućom pobjedom protiv Istre 1961 u Puli u susretu 27. kola. Rijeka je do nova tri boda stigla golovima Lončara (5), Čolaka (70) i Murića (90+3), dok je jedini strijelac za domaće bio Perić-Komšić (88).

Lončar zabio slobodnjak s 20-etak metara

Prvi pogodak na utakmici Lončar je postigao sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 20-ak metara, on je prebacio živi zid i pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Duke, da bi Čolak sredinom drugog poluvremena preciznim udarcem glavom s pet metara nakon ubačaja Tomečaka.

U samoj završnici domaći su odigrali lijepu akciju, Gržan se probio po lijevom krilu i poslao prizemnu loptu u gostujući peterac gdje je natrčao Perić-Komšić te zatresao mrežu i vratio nadu u pozitivan rezultat. No, nada je kratko trajala, Murić je u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio dubinsko proigravanje te lobom svladao istrčalog Duku.