RAPSODIJA BIJELIH U PULI /

Hajduk pomeo Istru, Marko Livaja odigrao utakmicu za pamćenje, Vatreni zabio prvi hat-trick u karijeri

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

12.9.2021.
19:01
Srecko Niketic/PIXSELL

U susretu osmog kola Prve HNL Hajduk je na gostovanju u Puli pred 1.700 gledatelja pobijedio Istru 1961 sa 3-1 dostigavši na vrhu ljestvice Dinamo i Rijeku.

Nakon razočaranja i poraza od Rijeke, Hajduk se vratio na pobjednički kolosijek ostvarivši petu pobjedu u zadnjih šest kola. Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu, a junak susreta bio je trostruki strijelac Marko Livaja, koji je ove sezone zabio već šest golova.

Hajduk je stigao do prednosti u 51. minuti iz kaznenog udarca. Luka Marin je oborio Sahitija, sudac Dario Bel je dosudio jedanaesterac kojeg je Livaja sigurno realizirao.

Istra uspijela smanjiti poraz

Samo šest minuta kasnije Livaja je sam izborio novi kazneni udarac, a prekršaj je skrivio Einar Galileja. Napadač Hajduk je ponovo izveo kazneni udarac, promijenio je stranu, no Ivan Lučić je bio nemoćan.

Sjajnu predstavu Livaja je okrunio i trećim golom u 74. minuti na asistenciju Filipa Krovinovića. Hajdukov napadač sjurio se prema šesnaestercu suparnika i mirnim prizemnim udarcem uhvatio Lučića na krivoj nozi.

U posljednjim trenucima susreta Drena Beljo je smanjio na 1-3. Hajduk je ovom pobjedom dostigao Dinamo i Rijeku, sva tri kluba sada imaju po 16 bodova. Večeras im se može priključiti i Osijek ako pobijedi Lokomotivu. Istra je ostala na osmoj poziciji sa šest bodova.

Tijek utakmice

Istra 1961 - Hajduk 1-3 (Beljo 89' / Livaja 51', 57', 74')

Istra 1961: Lučić, Mlinar, Blagojević, Galilea, Navarro, Marin, Mahmoud, Bande, Eira, Serderov, Beljo

Hajduk: Kalinić, Čolina, Simić, Elez, Dolček, Vuković, Krovinović, Sahiti, Livaja, Eduok, Mlakar

Kraj utakmice

90+5' Bande je zaradio žuti karton.

90+1' Dobar pokušaj Krovinovića s ruba šesnaesterca, ali prolazi tik uz vratnicu.

90' Daničić je dobio žuti karton. Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

89' GOOL! Istra je uspijela smanjiti rezultat na 1:3, a strijelac je Beljo koji gađa glavom u gol.

87' Izgleda kako je Istra uspijela smanjiti rezultat, ali VAR provjerava taj pogodak.

79' Nove promjene u redovima Hajduka. U igru je ušao Ljubičić umjesto trostrukog strijelca Livaje te Katić umjesto Vukovića. Evo promjene i u redovima Istre. U igru je ušao Desio umjesto Mahmouda.

Istra - Hajduk

74' GOOL! I evo ga opet! Marko Livaja ponovno zabija, ovoga puta nakon sjajne asistencije Krovinovića, i sada je to već 3:0! Krovinović je sa sredine terena odlično proigrao Livaju koji je bio u punom trku na desnoj strani. Livaja je primio loptu na 30 metara, sjurio se prema vrataru Lučiću i sigurno zabio.

71' Dvostruka promjena sada i u sastavu Hajduka. Kačaniklić je ušao u igru umjesto Sahtija te Biuk umjesto Mlakara.

70' Dvostruka promjena u redovima Istre. Daničić je ušao umjesto Marina te Lisica umjesto Serderova.

61' Prva promjena u sastavu Istre 1961. U igru je umjesto Mlinara ušao Mišković.

57' GOOL! Hajduk vodi 2:0, a strijelac je ponovno Marko Livaja koji ponovno precizno zabija s bijele točke!

56' Novi jedanaesterac za Hajduk! Atanasov je proigrao Livaju koji je s desne strane krenuo na Galileu, a stoper domaćih ga ruši prilikom driblinga.

51' GOOL! Livaja je bio siguran s bijele točke i svojoj momčadi omogućio 1:0! Savršen penal, neobranjivo pod gredu!

50' Jedanaesterac za Hajduk! Marin je srušio Sahitija na 15 metara, a sudac Bel je odmah pokazao na bijelu točku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah je došlo do promjene u sastavu Hajduka, u igru je ušao Atanasov umjesto Eduoka.

Kraj prvog poluvremena

45+2' Serderov je pucao glavom nakon ubačaja Bandea, ali nije pogodio okvir gola.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade. Mahmoud je zaradio žuti karton.

39' Krovinović je dobio žuti karton te će stoga propustiti utakmicu Prve HNL koja je za Hajduk tek za dva tjedna jer je derbi s Dinamom odgođen.

36' Probala je sada Istra, ali ipak ništa od toga. Ubacio je Serderov, ali je lopta bila malo previsoka za Belju.

28' Nakon Krovinovićeva ubačaja iz kuta, Elez je glavom pokušao zabiti iz blizine, ali je lopta otišla pored gola.

25' Priliku za promjenu kopački iskoristio je reprezentativac Mauritanije Mahmoud, nešto poput našeg Rebića na Euru...

23' Hajduk niže prilike. Livaja je sada dugom loptom pronašao Mlakara koji se spustio u šesnaesterac i pucao s nekih 14 metara, ali se lopta od bloka odbila u novi korner za Hajduk.

16' Najbolja prilika Hajduk do sada. Eduok je ubacio pred vrata, Livaja je glavom vratio u sredinu odakle Simić iz prve puca nogom, ali od bloka se lopta odbija u korner.

12' Sahiti je pucao s 15 metara iskosa, ali nije pogodio okvir vrata.

9' Evo lijepe prilike za Hajduk. Sahiti je bio u pogodnoj poziciji, ali je njegov udarac blokiran u posljednji trenutak.

7' Probali su sada igrači Hajduka. Krovinović je izveo korner i ubacio za Livaju, ali loše prima loptu tako da ipak ništa od ovog napada.

5' Ništa zanimljivo još se ne događa na Aldo Drosini, igra se većinom po sredini terena, a lopta je najviše kod Hajdukovih igrača.

1' Počela je utakmica.