KULMINACIJA / Stadion u Ženevi samo što se nije raspuknuo zbog epicentra ludila u samoj utrobi

Navijači Hajdukau trenucima nezapamćene fešte

21.4.2023.
22:35

"Večeras je naša fešta, i za milijun godina, kada bi se rodia"... Ovo su stihovi koji su večeras odjekivali stadionom u Ženevi. I na tribinama i u unutrašnosti. Navijači Hajduka slave povijesni plasman juniora kluba u finale Lige prvaka za mlade.

Vrijedna ekipa RTL-a

Mi smo od naše vrijedne ekipe RTL-a, koja je na licu mjesta pratila ovaj velebni uspjeh za splitski i hrvatski nogomet općenito, kao i od jednog vjernog čitatelja, dobili nova dva videa koji dočaravaju atmosferu nakon pobjede.

JERE POLUDI /

Bacio više od 7000 navijača Hajduka u Ženevi u trans: 'Zvuči nestvarno, zvučalo je i prije, ali u finalu smo i idemo po trofej!'

Juniori Hajduka plasirali su se u finale UEFA Lige prvaka mladih svladavši u polufinalu u Ženevi Milan s 3-1 (0-0), te će u ponedjeljak igrati za naslov s vršnjacima iz nizozemskog AZ Alkmaara.

Najveći rezultat u juniorskoj kategoriji ikad za naš nogomet

Golove su za Hajduk dali Jere Vrcić (51), Rokas Pukštas (61) i Šimun Hrgović (76), dok je za Talijane zabio Kevin Zeroli (83).

Ranije je AZ Alkmaar izbacio lisabonski Sporting na penale 4-2 nakon što je u regularnom dijelu bilo 2-2.

Juniori Hajduka napravili su najveći rezultat u juniorskoj kategoriji u povijesti hrvatskoga nogometa i još su jednu utakmicu udaljeni od trofeja pobjednika Lige prvaka mladih.

Zrela utakmica

Izabranici Marijana Budimira odigrali su zrelo, a u drugom poluvremenu i furiozno jer su postigli čak tri gola u samo 25 minuta, nošeni podrškom nekoliko tisuća svojih navijača na stadionu u Ženevi.

Ova generacija Hajduka je u dvije sezone Lige prvaka mladih odigrala čak 12 utakmica i niti jednom nije poražena u 90 minuta, a za dvoboj s Milanom bila je pojačana s članovima prve momčadi Roksom Pukštasom i Lukom Vuškovićem.