GUŽVA NA VRHU / Ludnica u Francuskoj: Igor Tudor se pet kola prije kraja prvenstva primaknuo PSG-u na samo 5 bodova

U istom kolu PSG je na svom terenu izgubio od Lorienta, a Marseille preokretom svladao Auxerre

30.4.2023.
23:00

Olympique Marseille je slavio sa 2-1 (0-1) protiv Auxerrea u utakmici 33. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranoj u nedjelju na Velodromeu.

NEOČEKIVANO /

Veliki kiks Monaca: Montpellier pogurao Tudorov Marseille prema Ligi prvaka

Gosti su poveli u 33. minuti golom Birame Tourea, da bi u samo dvije minute momčad Igora Tudora došla do preokreta i pobjede. Prvo je u u 75. minuti Cengiz Under izjednačio, a pobjedu Marseilleu donio je Alexis Sanchez u 77. minuti.

Kiks Parižana

Kako su nogometaši Paris Saint-Germaina pred svojim su navijačima poraženi od Lorienta sa 3-1 razlika između dvije vodeće momčadi je smanjena na pet bodova, a do kraja prvenstva je ostalo isto toliko kola.

Enzo Le Fee je u 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi PSG u 20. minuti ostao s desetoricom igrača na terenu, nakon što je drugi žuti karton zaradio Achraf Hakimi. I s igračem manje Parižani su došli do izjednačenja u 29. minuti, a strijelac je bio Kylian Mbappe koji se lukavo prikrao iza leđa gostujućeg vratara Mvoga i "ukrao" mu loptu.

No, do kraja dvoboja je Lorient iskoristio igrača više. Yongwa je u 39. minuti pogodio za 2-1, a konačnih 3-1 postavio je Dieng u 88. minuti.

PSG je ostao na 75 bodova, Marseille ih ima 70, a treći je Lens sa 66 bodova i utakmicom manje.