Hrvatski stroj za golove potopio Stuttgart!

Nogometaši HSV-a u 29.

9.4.2011.
20:51

U posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola Kaiserslautern je u gostima kod kod Stuttgarta slavio sa 4:2, a Srđan Lakić zabio je čak dva pogotka u pobjedi gostiju.

Hrvatski stroj za golove načeo je mrežu domaćina u 17. minuti, ali u manje od deset minuta domaći su uspjeli izjednačiti iz jednaesterca Kuzmanovića te potom i povesti golom Pogrebnjaka. No tada su 'poludjeli' Kaiseri. Hoffer je u 68. minuti zabio za 2:2, a hrvatski dvojac Lakić - Rivić dovršio je posao. Prvo je u 79. minuti ponovno za vodstvo zabio Lakić, a pet minuta prije kraja pobjedu gostiju je potvrdio Rivić.

Odličnih 90 minuta za HSV odigrao je Mladen Petrić, izborivši jedanaesterac kojeg je u 1:0 u 39. minuti pretvorio Ruud van Nistelrooy. Bod Borussiji u 93. minuti donio je Blaszczykowski.

Nogometaši Bayerna nisu uspjeli doći do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede, u gostima kod Nürnberga odigrali su samo 1:1, ostavši tako na 4. mjestu Bundelsige s 52 boda. Danijel Pranjić odigrao je prvih 45 minuta.

szólj hozzá: Ha 1-1 Bo

Wolfsburg u gostima kod Schalkea izgubio 0:1, a Mario Mandžukić propustio je susret zbog žutih kartona.

Josip Šimunić opet nije bio u konkurenciji za momčad Hoffenheima, koja je u gostima kod Freiburga izgubila 2:3. Rezultati 29. kola:Freiburg - Hoffenheim 3:2, HSV - Borussia (D) 1:1, Hannover - Mainz 2:0, Nürnberg - Bayern 1:1, Schalke - Wolfsburg 1:0.

Poredak: 1. Borussia (D) 66, 2. Bayer 58 (28), 3. Hannover 53, 4. Bayern 52, 5. Mainz 45...