Hrvatska deklasirala Kubu i povećala šanse za drugi krug: Ovakva je situacija

Sada čekamo rezultate iz drugih skupina...

20.9.2024.
16:21
Pixsell

Hrvatska malonogometna reprezentacija upisala je uvjerljivu pobjedu nad Kubom u posljednjoj utakmici igranja po skupinama. Hrvatska je slavila sa 7-0 i tako upisala prvu pobjedu na SP nakon duge 24 godine.

POTPUNI RASPAD /

Futsal Vatreni doživjeli težak poraz na SP-u: Brazilci zabili čak osam golova

Pogotke su za hrvatsku vrstu dali Kristijan Čekol (2, 27), Niko Vukmir (13), Luka Perić (23, 31), Dario Marinović (26) i David Mataja (31).

Hrvatska je nakon poraza od Tajlanda i Brazila, ubilježila prvu pobjedu, te sada s tri boda i gol-razlikom 9-10 sa strepnjom čeka ishode ostalih utakmica, kako bi saznali hoće li se naći među četiri najbolja iz ukupno šest skupina, koji prolaze u osminu finala.

Izabranici Marinka Mavrovića ušli su u ovu utakmicu agresivno i poveli preko Čekola već nakon minute i pol, no onda je uslijedila revija promašaja hrvatskih igrača. U 13. minuti Vukmir podiže na 2-0 i to je bio rezultat prvog dijela.

Perić, Marinović i Čekol su zabili na početku drugog dijela, a Mataja i Perić u istoj, 31. minuti za konačnih 7-0, koje bi, prema kalkulacijama, trebalo biti dovoljno za prolaz.

U drugoj utakmici naše skupine Brazil je svladao Tajland s 9-1.