HRVATI SU OPET HIT: / Bilić ispustio vodstvo, Lovren zaustavio prvu zvijezdu!

Hrvatski trojac u Premiershipu će Štefanje pamtiti na različite načine.

26.12.2015.
16:55
AFP, KIRILL KUDRYAVTSEV

Liverpool je dočekao vodeći Leicester i prekinuo njihov niz od deset utakmica bez poraza, a gostujući napadači su složili samo jednu opasnu šansu. Ostatak utakmice su ih zaustavili Lovren i Sakho, a ostatak momčadi Liverpoola odigrao je vrlo dobro. Prava je šteta što nakon prvog poluvremena Redsi nisu vodili, imali su šest udaraca u okvir gola. Jednom je pokušao i Lovren, ali njegov udarac glavom bio je preslab. No, Dejan je odradio dobar posao u obrani. Pospremio je opasnog Vardyja u svoj džep...

Gol je stigao u nastavku, Firmno je dodao Bentekeu, a on u 63. minuti je zakucao loptu u mrežu za oduševljenje na Anfieldu. Priliku je dobio čak i Andrej Kramarić, ušao je u igru u 79. minuti umjesto Mahreza. Istaknuo se samo u obrani, zaustavio je kontru Liverpoola u sudačkoj nadoknadi.

Bilićevi Hammersi nakon niza neodlučenih rezultata bili su na putu prema pobjedi. Golom Aarona Cresswella u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena su poveli. No, Villa je u 64. minuti došla do izjednačenja golom Ayewa iz jedanaesterca, a do kraja utakmice Bilićeve trupe su dvaput tražile jedanaesterac, ali sudac ih nije poslušao. Na kraju, morali su se zadovoljiti samo s bodom...

U ostalim utakmicama, City je zgazio Sunderland (4:1), Harry Keane je zabio oba gola za Spurse protiv Norwicha, dok se Chelsea mučio protiv Watforda (2:2). Ni bez Mourinha ne ide bolje, iako je oba gola zabio Diego Costa. Podsjetimo, United je u prvoj utakmici dana doživio debakl kod Stokea (2:0).