SLAVEN PRESKOČIO ISTRU / 'Farmaceuti' slavili u Puli, Istra upisala peti poraz u nizu i sve je bliže dnu tablice

'Farmaceuti' su oba gola postigli u prvom poluvremenu

6.12.2021.
20:22
Srecko Niketic/PIXSELL

U derbiju začelja 18.kola Prve HNL u Puli su nogometaši Slaven Belupa svladali Istru 1961 s 2-1 (2-0).

HAJDUK SLAVIO NA MAKSIMIRU /

Dambrauskas nastavio sjajan niz i uzeo puni plijen u derbiju, fenomenalni Marko Livaja srušio Modre

Za Istru je strijelac bio Robert Mišković (51), dok su pobjedu Slavenu donijeli Hansel Zapata (18) i Nedim Hadžić (31).

Koprivnički sastav je poveo u 18. minuti pogotkom Kolumbijca Zapate, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Hadžića. Bosanskohercegovački napadač Hadžić upisao se u strijelce u 31. minuti nakon proigravanja Gode.

Činilo se da će to biti rutinska pobjeda Slavena, koji je iskoristio jedine prilike u prvom dijelu, dok su Istrani bili potpuno bezopasni.

Ipak, u 51. minuti Istra je smanjila nakon katastrofalne pogreške Slavenova vratara Suška. Robert Mišković je izveo slobodni udarac uputivši činilo se bezopasan udarac, Sušak je imao loptu u rukama, ali mu je ona ispala i iznenađujuće završila u mreži.

Krstanoviću poništen gol

Šanse Puljana za pozitivan ishod su umanjene u 67. minuti kada je Portugalac Joao Silva neoprezno dobio drugi žuti karton.

Šest minuta prije kraja je zbog zaleđa poništen gol Krstanovića.

Bio je to peti poraz u nizu Puljana u svim natjecanjima, dok je Slaven dobio tri od zadnjih pet utakmica.

Slaven je s pobjedom i s 16 bodova preskočio Istru (15) na osmom mjestu.