ČETVRTA POBJEDA U NIZU / Hajduk u posljednjim trenucima utakmice izborio tri boda protiv Dragovoljca, Simić heroj 'bilih'

20.8.2021.
22:05
Slavko Midzor/PIXSELL

Splitski Hajduk upisalo je svoju četvrtu uzastopnu pobjedu u Prvoj HNL ove sezone. 'Bili' su pobijedili u Kranjčevićevoj Hrvatski dragovoljac 1:0.

Ključan trenutak utakmice dogodio se duboko u sudačkoj nadoknadi, kad je Simić iz blizine nakon kornera nekako ugurao loptu u mrežu.

KAOS U KRANJČEVIĆEVOJ /

Torcida počela pjevati 'Evo zore, evo dana', krenula je tuča navijača i policije

Šubarić sjajan, Hajduk ipak zaslužio 3 boda

Hajduk je cijelu utakmicu dominirao. Imali su Splićani velik broj prilika, dok se Dragovoljac fokusirao isključivo na obranu. i dobro im je išlo. Ono što ne bi zaustavila obrana, zaustavio je sjajni vratar Šubarić koji je u ovoj utakmici zaslužio vrlo visoku ocjenu.

Šubarića će večeras vjerojatno sanjati Marko Livaja. Kapetan i najbolji igrač Hajduka iz napada u napad se nalazio u odličnim pozicijama, pogotovo je dobar bio u zračnim duelima, ali Šubarić mu je branio i ono što je trebao i ono što nije trebao.

Trenutak odluke

No, na samom je kraju sedam minuta nadoknade bilo previše za domaću momčad. Hajduk je poslao sve u totalnu ofenzivu, tresao je Lovrencsics gredu, a u sljedećem je napadu nakon kornera nekako loptu u gol ugurao Simić.

Dragovoljac je ovako ostao na dnu ljestvice bez boda iz šest utakmica, dok je Hajduk drugi s 13 bodova, jednako kao i vodeći Osijek, ali i s utakmicom više.

Hrvatski dragovoljac - Hajduk 0:1

Hrvatski dragovoljac: Šubarić - Lukić, Vulikić, Bagadur, Valentić - Mioč, M. Bašić - Viduka, Majstorović, Turčin - Štrkalj

Hajduk: Posavec - Lovrencsics, Simić, Elez, Dolček - Krovinović, Atanasov - Sahiti, Livaja, Biuk - Ljubičić

Kraj utakmice.

95' GOOOOOOL! Simić zabija iz blizine nakon kornera i vjerojatno donosi tri boda Hajduku!

90' Igrat će se još sedam minuta.

86' Sve je manje vremena, Hajduk pokušava sve ne bi li stigao do pogotka, ali nema gola još u Kranjčevićevoj. U igru će Dimitrov umjesto Ljubičića.

74' Opet Livaja prijeti, ovaj put je to otišlo pored gola. Ne ide pa ne ide večeras kapetanu Hajduka.

72' Livaja puca glavom, ali opet Šubarić to brani. Sahiti je ubacio... Nesavladiv je večeras Šubarić, brani za čistu desetku.

71' Simić je bio u nelošoj prilici, ali nije dobro zahvatio loptu. Šteta za Hajduk.

65' Ne uspijeva Hajduk nikako probiti tu obranu Dragovoljca. Imaju posjed, veći broj udaraca, svu statistiku, ali nikako im to ne pomaže.

56' Opasan udarac iskosa Marka Livaje iskosa, težak je to bio kut, ali uspio je jako dobar udarac uputiti Livaja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Jako ružne scene krajem prvog dijela. Torcida je počela pjevati "Evo zore, evo dana, evo splitskih huligana", a policija je uletjela među njih i krenula je tučnjava. Pogledajte kako je to izgledalo:

HT Kraj prvog poluvremena. Hajduk je bio bolji, ali nisu uspjeli Splićani kapitalizirati svoju igračku nadmoć.

34' Pokušao je Sahiti iz okreta, bio je to lukav udarac, ali opet je Šubarić koncentriran i ne da se iznenaditi.

26' Nova prilika za Hajduk! Livaja je tukao glavom nakon ubačaja Lovrencsicsa, ali pogodio je vratnicu. Dominira Hajduk trenutno u Kranjčevićevoj.

17' Sahiti se našao u sjajnoj prilici nakon proigravanja Atanasova, ali Šubarić je na visini zadatka i brani taj pokušaj napadača Hajduka.

10' Lopta je u mreži, zabio je Livaja, ali čekajte malo... Poništen je taj pogodak, neće ipak biti ništa od toga.

8' Prijeti i Hrvatski dragovoljac. Valentića je zaboravila obrana Hajduka, došao je u priliku za udarac, ali slabo je to bilo, preslabo da bi bila veća prijetnja.

6' Prva prava prilika na utakmici. Dolček je ubacio, a Ljubičić pucao, no samo pored gola.

1' Počela je utakmica.

18:45 - Šesto kolo ovogodišnjeg izdanja Prve HNL otvaraju na stadionu u Kranjčevićevoj u Zagrebu Hrvatski dragovoljac i Hajduk. Zanimljivo, Hajduk je u Zagreb stigao u malo izmijenjenom sastavu, Marin Ljubičić dobit će priliku od prve minute u napadu umjesto Jana Mlakara. Također, Lovre Kalinić nije ni stigao u Zagreb.

"Dolazimo u Zagreb nakon teške utakmice protiv Slaven Belupa, očekujem sličan meč kao protiv Koprivničana, s tim da mi moramo igrati još bolje. Dat ćemo sve od sebe da pobijedimo, to nam je imperativ i vrlo važno", rekao je uoči susreta trener Hajduka Jens Gustafsson.

'Ljubičić? Zašto ne?'

Evo što je trener Hajduka imao za reći o Ljubičiću uoči utakmice:

"Kao i svaki mladi igrač ima svoje uspone i padove, vidjeli ste protiv Tobola u Splitu, bio je na vrhuncu, a onda u uzvratu i nije bio baš dobar... Ja moram biti mudar da mu dajem minutažu kako treba. Naravno da računamo na njega i dobit će svoju minutažu. Može se dogoditi već sad protiv Dragovoljca da bude u prvom sastavu, od prve minute, zašto ne?"

S druge strane, Dragovoljac ima iza sebe jako loših pet utakmica. Upisali su pet poraza uz gol-razliku 6:18.

Utakmicu Hajduka i hrvatskog dragovoljca pratite uživo na portalu Net.hr od 20 sati.