HART ZAUSTAVIO REAL BEZ RONALDA: / Čudesni Englez spasio City od poraza

Manchester City nije uspio doći do pobjede protiv Real Madrida (0:0) u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka unatoč činjenici da su prije utakmice primili vijest da Cristiano Ronaldo neće igrati

26.4.2016.
19:33

Iako je Zinedine Zidane dan ranije najavio da će Ronaldo sigurno zaigrati uoči samog susreta navijače Real Madrida šokirala je vijest da Portugalac propušta utakmicu jer se nije u potpunosti oporavio od ozljede koju je zaradio prošle srijede tijekom prvenstvene utakmice s Villarrealom.

Igrao bi da je finale

"Da je riječ o finalu sigurno bih nastupio", izjavio je Ronaldo pred početak susreta. Da će nedostajati svojoj momčadi najbolje se vidjelo u prvom poluvremenu u kojem Real nije uputio niti jedan udarac prema golu suparnika.

No, po tom se pitanju nije iskazao niti City. Prvih 45 minuta utakmice obilježio je podatak prema kojem su obje momčadi imale po dva pokušaja od kojih niti jedan nije išao prema golu. Po jedan je išao izvan okvira, a po jedan je blokiran. Logično, niti vratari nisu imali što za pokazati pa nisu upisali niti jednu obranu u svojoj statistici.

Modrić blokiran

Obje momčadi bile su krajnje oprezne, a malo bolji dojam ostavio je ipak City. Čini se kako je Pellegrini odlučio u ovoj utakmici što više zatvoriti pristup lopti LukiModriću tako da se veznjak nije puno iskazao, a poznato je koliko to utječe na igru Reala. U sredini veznog reda tako su posebno do izražaja došli defenzivni veznjaci obiju momčadi, Casemiro u Relau, te Fernando i Fernardinho u Cityju.

Krajem prvog poluvremena City je doživio velik udarac jer je zbog ozljede nakon starta nad Garethom Baleom igru morao napustiti David Silva.

Prvi udarac prema golu

Nastavak utakmice djelovao je obećavajuće nakon što je Agüero odmah na početku došao u priliku. Tukao je s 20-ak metara iznad gola. U 54. minuti Sergio Ramos uputio je prvi udarac prema golu na utakmicu. Nakon ubačaja iz kuta tukao je glavom ravno u vratara Harta. U nastavku je Real krenuo nešto ofenzivnije. Kroos je zaprijetio u 66. minuti iz daljine, ali neprecizno.

Preporod Reala

Uskrsnuli Real Madrid potom je počeo sve više prijetiti, a najbliže su golu bili u 71. minuti. Carvajal je ubacio u sredinu za Jesea, a napadač Reala glavom je zatresao gredu. Minutu kasnije Modrić je zaprijetio s 20-ak metara, ali je lopta otišla iznad gola. Potom je i Bale bio neprecizan.

Da je Real bio opasniji dokaz je i pokušaj Casemira. Tukao glavom u 79. nakon ubačaja iz kuta, ali je Hart odlično nogom obranio. Real je nastavio prijetiti, a novu veliku priliku propustio je Pepe. Nakon ubačaja iz kuta lopta je pala ispred njega, tukao je s manje od pet metara, ali se Hart opet iskazao sjajnom obranom.

Veliku priliku imao je City u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Carvajal na rubu 16-erca napravio prekršaj nad De Bruyneom. Belgijac je sam odlučio izvesti slobodnjak. Tukao je pod samu gredu, ali je Navas odbio loptu u korner. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a oba trenera mogu biti podjednako zadovoljna.

MANCHESTER CITY - REAL MADRID 0:0

Manchester City: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, De Bruyne, Agüero. Zamjene: Caballero, Mangala, Zabaleta, Kolarov, Delph, Sterling, Iheanacho

Real Madrid: Keylor; Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Kroos; Bale, Benzema, Lucas V. Zamjene: Casilla, Varane, James, Kovačić, Jese, Isco, Danilo

Uživo:

92' - Carvajal je dobio žuti zbog starta s leđa nad De Bruyneom.

82' - Što je Pepe sada promašio. Ubacio je Kroos iz kuta. Lopta je došla do Pepea, ali se Hart još jednom iskazao sjajnom obranom.

81' - Fernando je srušio Marcela na rubu 16-erca. Bale je pogodio živi zid.

79' - Casemiro je tukao glavom nakon ubačaja iz kuta. Superšansa za Real, ali je Hart odlično nogom obranio.

76 ' - Sterling je ušao umjesto Navasa.

74' - Sada je zaprijetio i Bale. Tukao je s desne strane u suprotan kut, ali je lopta prošla malo pokraj gola.

73' - Modrić je isprobao šut. Tukao je s 20-ak metara preko gola.

71' - Najbolja prilika na utakmici. Jese je pogodio gredu nakon udarca glavom. Carvajal mu je pri tome ubacio.

69' - De Bruyne je opasno ubacio pred Navasa, ali je vratar Reala bio na mjestu.

66' - Kroos je tukao neprecizno iz daljine.

61' - Živnula je malo utakmica, Real Madrid je odlučio biti malo ofanzivniji što bi moglo Cityju otvoriti prilike za kontranapade.

59' - Agüero je sada promiješao obranu Reala, ali je suđen prekršaj u napadu.

54' - Prvi udarac prema golu. Ramos je iz blizine tukao glavom nakon ubačaja iz kuta.

54' - Kroos je ubacio iz prekida, a Fernando je odbio loptu u korner.

46' - Aguero je odam zaprijetio u nastavku. Tukao je s vrha 16-erca iznad gola.

46' - Jese je ušao umjesto Benzeme.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' - Težak udarac za City. DavidSilva napustio je travnjak zbog ozljede mišića. Iheanacho je ušao umjesto njega.

37' - David Silva dobio je žuti zbog starta nad Baleom s leđa. U toj akciji se i ozlijedio.

35' - Lucas je ostao na travnjaku nakon duela s Kompanyjem.

29' - City nastavlja napadati i čini se da su bliže golu. Razlog zbog koje je Real nemoćan možda se krije u otme što je Pellegriniju bilo jasno što treba napraviti - zaustaviti Modrića i Kroosa, jer od njih započinju sve akcije Reala. U tome je za sada i uspio.

26' - Ramos je sada napravio prekršaj nad Fernardinhom, ali sudac mu nije pokazao karton iako se u Realu ne bi mogli butiti da je to bio slučaj.

23' - De Bruyne je sada lijepo ubacio za aguera, ali Pepe je dobro reagirao. Portugalac je kasnije zbog prekršaja nad De Bruyneom zaradio žuti karton.

19' - Još uvijek niti jedna momčad nije uputila udarac prema suparničkom golu. To dovoljno govori o utakmicu.

16' - Aguero je sada šest sati bez udarca prema golu u Ligi prvaka.

13' - City djeluje bolje, ali nisu konkretni. Modrić je sada lijepo presjekao loptu i odigrao za Balea, ali u nastavku akcije City se obranio.

9' - De Bruyne je odigrao na stranu za Navasa, ubacio je on u sredinu, ali tamo nitko od njegovih igrača nije bio.

7' - City je sada preuzeo incijativu i preselio igru u polovicu Reala, no za sada nema prilika.

6' - Kompany je odigrao lijepo u prostor, ali je Pepe presjekao ispred Aguera.

3' - Traje početno odmjeravanje snaga, a Real je za sada malo dominatniji.

1' - Počela je utakmica.

20.28 - Jedan od najboljih igrača Manchester Cityja proteklig godina, YayaToure također će propustiti utakmicu zbog ozljede bedra koju je zadobio protiv Stoke Cityja u subotu.

20.07 - Napomenimo i to da se na klupi za pričuve Reala nalazi MateoKovačić.

20.02 - Koliko je Portugalac važan Realu govoro statistički podatak prema kojem je u Ligi prvaka Real bez njega u sasatvu na 50 posto pobjeda, a s njim pobjeđuju u 71 posto slučajeva.

19.56 - Pogledajte Ronaldovu reakcjiu na navijače Cityja, njegovih mrskih rivala iz doba dok je igrao u Manchester Unitedu.

19.51 - Ova vijest došla je nakon izjave Zinedinea Zidana kako će Ronaldo biti 100 posto spreman.

19.41 - Potvrđeno je da Ronaldo nije u početnom sastavu Reala, ali ije niti na klupi.

19.38 - Zidane navodno želi poštedjeti Ronalda jer je njegova ozljeda možda teža nego što se mislilo.

19.33 - Mediji javljaju da Cristianno Ronaldo nije u sasttvu Rela. Čeka se sleužbena potvrda.