HALILOVIĆ PRVI PUT ZAIGRAO NA CAMP NOU: / Suarezov šou pokazao da je Barcelonina kriza prošlost

U dvoboju Barcelone i Sportinga, domaćin je pokazao da je kriza za njega prošlost. Nakon osam golova u mreži Deportiva, sad su Katalonci zabili šest Sportingu.

23.4.2016.
21:29

U početnim postavama zaigrala su dva hrvatska reprezentativca, Ivan Rakitić i Alen Halilović, igrač katalonskog kluba na posudbi u Gijonu. Bila je to prva je to Alenova utakmica na Camp Nou, prošle sezone debitirao je za Barcelonu, ali u gostima kod Elchea.

Barcelona nije večeras imala pravo na kiks, nakon što su danas pobjede ostvarili Real protiv Rayo Vallecana i Atletico Madrid protiv Malage. S ovom pobjedom, Barcelona se vratila na vrh ljestvice, tri kola prije kraja ima 82 boda, isto koliko i drugoplasirani Atletico i bod više od Reala.

RAYO ŠOKIRAO, ALI REAL PREOKRENUO: /

Bale i Lucas spriječili sramotu u madridskom susjedstvu

Barcelona povela u 13. minuti

Domaćin je poveo u 13. minuti, kad je Messi zabio glavom, dosta neobično. Vratar gostujuće momčadi izišao na Suareza, gosti su tražili prekršaj Urugvajca.

Messi je došao do 40. pogotka u sezoni, a nevjerojatan je podatak da je Argentinac sedmu sezonu u nizu zabio najmanje 40 golova.

Alen Halilović odvažio se na udarac i opasno pucao u 21. minuti.

Poništen gol Suarezu, Urugvajac potom zabio četiri gola

U 49. minuti Luis Suarez zatresao je mrežu Sportinga, ali je sudac poništio pogodak zbog prekršaja u napadu. No, u 63. minuti problema više nije bilo. Urugvajac je iskoristio dodavanje Andresa Inieste i povisio na 2:0, za ipak komotniju prenost Barcelone.

Tri gola iz penala

Nije dugo trebalo da Suarez zabije hat-trick, dodao je još dva pogotka, u 74. i 77. minuti, oba iz penala.

Neymar je u 85. bio precizan s bijele točke, a sjajnu večer Luis Suarez zaključio je svojim četvrtim pogotkom na utakmici.