Hajduk usred Maksimira pobijedio mali Dinamo

Hajduk je u subotnjem derbiju gostovao kod Lokomotive te s besprijekornih 2:0 odnio sva tri boda s Maksimira. Nakon 23. kola Splićani su se tako još malo primaknuli na pet bodova zaostatka.

22.2.2014.
17:38

LOKOMOTIVA: Zelenika, Musa, Barbarić, Perić, Pjaca, Mrzljak, Špehar, Šitum, Plen, Gorupec, Trebotić

HAJDUK: Stipica, Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović, Bradarić, Pašalić, Sušić, Andrijašević, Kouassi, Maglica Dvoboj druge i treće momčadi u 23. kolu odigran je na sablasno praznom i kišom opranom Maksimiru, što je šteta jer utakmica je bila živahna od samog početka. Prvu veliku priliku na natopljenom terenu imao je Hajduk u 11. minuti.

Vršajević je probio desnu stranu i ubacio pred gol gdje je vratar domaćih Zelenika krivo procijenio let lopte, ali Maglica je pucao glavom pored praznog gola.

Taktičko nadmudrivanje dvaju trenera trajalo je sve do 19. minute kad je Hajduk poveo, ali tek nakon još jedne greške nesigurnog Zelenike. Ovoga je puta u šesnaestercu pucao Andrijašević, nije to bio posebno dobar udarac, ali lopta se na natopljenom trvanjaku nekako provukla pored bivšeg Dinamovog vratara i odsjela u mreži.

Hajduk je u prvom dijelu bio bolja momčad, a to je potvrdio i u nastavku povećanjem vodstva. U 60. minuti proslavio se Maglica koji je potegnuo do ruba kaznenog prostora, opalio prema donjem desnom kutu i pogodio za 2:0.

Mogao je Hajduk i ranije zabiti drugi gol, ali stopostotnu priliku Andrijaševića obranio je u 46. minuti Zelenika i djelomično se iskupio za kiks kod prvog gola.

Lokomotiva je dosad bila poznata po preokretima, ali ovoga puta nije bilo snage za više od časnog poraza, dok su Splićani sasvim zasluženo upisali treću pobjedu zaredom i došli ponovno na pet bodova zaostatka za Dinamom.

1. Dinamo Zagreb 22 16 4 2 41 15 +26 52 2. Hajduk Split 23 13 8 2 41 20 +21 47 3. Lokomotiva Zagreb 23 12 3 8 37 32 +5 39 4. Rijeka 21 10 8 3 37 19 +18 38 L 5. Istra 1961 23 9 5 9 34 34 +0 32 6. Split 22 8 7 7 23 21 +2 31 7. Zadar 22 6 5 11 19 34 -15 23 8. Slaven Belupo 23 3 9 11 25 35 -10 18 9. Osijek 22 3 6 13 19 45 -26 15 10. Hrvatski Dragovoljac 23 1 7 15 17 38 -21 10