ZANIMLJIVO / Hajduk u najjačem sastavu do četvrtfinala Kupa nakon slavlja kod Ždralova Mladost: Istru šokirao ponajbolji drugoligaš

Zanimljive utakmice u Hrvatskom kupu

8.11.2022.
17:18
Damir Spehar/PIXSELL

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u četvrtinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u Ždralovima Mladost s 2-0, dok je drugoligaš Rudeš u Zagrebu izbacio pulsku Istru s 2-1.

BRUTALNO POVEĆANJE CIJENE /

Dinamo ima igrača čija je startna vrijednost suludih 18 milijuna eura, teško ćete pogoditi tko je to

Hajduk je uspješno prošao gostovanje kod trećeligaša iz mjesta pokraj Bjelovara, a Splićani su nastupili u gotovo najjačem sastavu.

Do vodstva je Hajduk stigao u 33. minuti kada je Livaja pronašao potpuno samog Jana Mlakara, a Slovencu nije bilo teško postići pogodak.  Samo šest minuta kasnije Dario Melnjak je zabio za 2-0 preciznim udarcem s 20-tak metara.

Istra je prvi prvoligaš koji je ispao iz Kupa

U 58. minuti Awaziem je igrao rukom u svom šesnaestercu, no udarac Ivana Barabana iz penala brani Hajdukov vratar Karlo Sentić.

Rudeš je iznenadio Istru 1961, koja je tako postala prvi prvoligaš koji je ispao u ovogodišnjem izdanju Hrvatskoga kupa.

Golove za Rudeš u prvom poluvremenu postigli su Tomislav Gudelj (11) i Crnogorac Aleksa Latković (20), da bi Frano Mlinar smanjio u 78. minuti za Puljane.

Ranije je četvrtfinale već osigurao Slaven Belupo sa 6-0 pobjedom nad Nedelišćem.

U ostalim dvobojima osmine finala u srijedu igraju BSK Bijelo Brdo - Rijeka (13 sati), Bjelovar - Lokomotiva (14 sati), Varaždin - Osijek (15.30 sati), Šibenik - Gorica (18 sati) , dok se utakmica RNK Split - Dinamo igra 14. veljače 2023.