Hajduk se pobjedom oprostio od Poljuda

Bijeli su odigrali posljednju utakmicu ove sezone na domaćem terenu, a od svojih navijača su se oprostili s minimalnom 1:0 pobjedom nad Osijekom.

17.5.2013.
20:51

Bio je to dvoboj dva nova trenera, koja su tek nedavno uskočila u nemirne trenerske vode naše prve lige. Hajdukov strateg Igor Tudor je nadmudrio svog kolegu Miroslava Žitnjaka.

Bijeli su poveli u 15. minuti, Caktaš je asistirao, a Anton Maglica zabio gol svojem bivšem klubu. Do odmora u strijelce su se mogli upisati Sušić, Jozinović i Oremuš, dok gosti su imali tek jednu opasniju akciju.

U nastavku je bilo više posla za Hajdukovu obranu, Pongračić, Perošević i Glavaš su imali prigode za izjednačenjem, ali Kalinić je obranio sve njihove pokušaje.

Od utakmice vrijedi istaknuti da su za seniore Hajduka debitirali juniori Miro Kovačić i Ivan Jakov Džoni, dok u momčadi nije bilo kapetana Marija Maloče.