HAJDUK - RIJEKA 1-1: / Bijeli potpuno nadigrali goste i poveli iz penala u prvom dijelu, Rijeka na isti način izborila remi

28.10.2018.
13:43
PIXSELL

U turobnoj atmosferi Poljuda odigran je depresivan derbi

U susretu 12. kola Prve HNL Hajduk i Rijeka su na praznom Poljudu igrali 1-1 (1-0). Oba gola postignuta su iz kaznenih udaraca, Hajduk je poveo preko Saida (28-11m), a poravnao je Gorgon (50-11m).

POGLEDAJTE PRIZORE S KIŠNOG POLJUDA: Depresivan derbi igra se u turobnoj atmosferi praznog stadiona

Bila je ovo prva od četiri utakmice bez gledatelja na Poljudu s koliko Hajduk kažnjen zbog ponašanja navijača tijekom susreta protiv Dinama. Sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

Odlučivali penali

Sedmi Hajduk sada se bodovno izjednačio sa šestim Slavenom Belupom, koji od 17.30 sati igra protiv Dinama, oba sastava imaju po 12 bodova, dok je Rijeka peta sa 18 bodova, četiri manje od četvrte Gorice.

Na vrhu je Dinamo sa 27 bodova, druga Lokomotiva ima 25, a treći Osijek 24.

HAJDUK - RIJEKA 1-1

HAJDUK: Blažević, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić, Jurić, Juranović, Jairo, Jradi, Gyurcso, Said.

RIJEKA: Sluga, Čanađija, Zuta, Heber, Župarić, Grahovac, Čolak, Pavelić, Gorgon, Pavičić, Rodrigo.

KRAJ UTAKMICE!

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade!

84' Tudoru se otvorila prilika na 18 metara, ali Escoval je blokirao pokušaj.

83' Mijenja Rijeka, izlazi Heber, ulazi Kvržić.

80' Malo se smirila igra na Poljudu. Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, ali lopta je završila u rukama vratara Blaževića.

74' Velika prilika za Hajduk. Ivanovski je ostao sam u srcu kaznenog prostora, njegov udarac obranio je Sluga. Lopta je došla do Palaverse koji je pucao visoko iznad gola.

70' Nova promjena kod Hajduka, ušao je Ivanovski, a izašao Said!

69' Ušao je Palaversa umjesto Gyrcsoa!

65' Odupire se Rijeka pritiscima momčadi s Poljuda!

59' U tijeku je prava opsada gola Rijeke! Hajduk pritišće sve ozbiljnije i traži pogodak!

55' Došlo je do gužve u kaznenom prostoru Rijeke nakon ubačaja sa strane, ali Sluga je sigurno pokupio loptu i otklonio opasnost!

52' Odmah nakon zabijenog pogotka živnula je Rijeka i traže novi pogodak!

49' GOOOOOOL! Zabio je Gorgon s bijele točke za izjednačenje!

47' Penal za Rijeku! Tudor je faulirao Žutu!

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Bišćan je iz igre izvukao defanzivnog veznog, Grahovca, a u igru ubacio napadača - Acostya.

45' Poluvrijeme! Hajduk je potpuno nadigrao Rijeku!

40' Ponovno gužva u kaznenom prostoru Rijeke, ali ipak ništa od novog pogotka.

36' Nastavlja se dobra igra Hajduka, nogometaši Igora Bišćana zasad su potpuno nadigrani.

32' Odmah je Žuta napravio novu grešku, a lopta je došla do Saida koji je zatresao gredu!

28' GOOOOOOOL! Zabio je Said s bijele točke!

27' Penal za Hajduk! Žuta je u duelu sa Jairom igrao rukom!

25' Bijeli su dosad upisali četiri kornera, a njihov vratar Blažević u dosadašnjem dijelu utakmice sudjeluje isključivo kao promatrač.

20' Hajduk ne prestaje s pritiskom, Rijeka u sve većim problemima, napadi dolaze s oba boka.

16' Domaća momčad i dalje je bitno opasnija, ali i dalje bez konkretnih izrađenih prilika.

11' Hajduk pokušava centaršutevima s desnog boka, ali kompaktna Rijeka vrlo dobro odolijeva napadima.

8' Centaršut Žute završio je u sigurno utvrđenom bloku Hajdukove obrane.

6' Jak vjetar s kišom samo pojačava ionako sablasnu atmosferu na praznome Poljudu.

2' Odmah na početku velika prilika za Hajduk! Ubačaj iz kuta pokušao je glavom pospremiti Jurić, ali lopta odlazi pored gola.

1' Počela je utakmica!