Hajduk konačno pobijedio na pripremama, s 3:1 svladali Ukrajince

9.7.2024.
13:33
Igor Kralj/PIXSELL

Hajduk je u trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji pobijedio ukrajninski Rukh Lavov 3:1.

EKSPRESNO /

Hajdukov promašaj jučer napustio Poljud i već danas ima novi klub

EKSPRESNO /

Bijelima je ovo prva pobjeda, nakon što su u prve dvije utakmice izgubili od Radomlja (0:1) i odigrali neodlučeno sa Šahtarom (1:1).

Hajduk je poveo u 35. minuti pogotkom Šošića, a Ukrajinci su izjednačili u 60. preko Pritule. Za 2:1 zabio je Durdov u 65., a za 3:1 Skoko u 72. minuti.

Hajduk je slabije ušao u utakmicu, Ukrajinci su u početnom periodu imali inicijativu, a Bijeli su preuzeli kontrolu sredinom prvog poluvremena i stigli do vodećeg pogotka, zabio je Šošić.

Nastavili su bijeli napadati do kraja poluvremena i na isti način otvorili drugi dio, a u jeku njihopvog najvećeg pritiska Rukh Lavov je izjednačio. Bio je to sjajan pogodak Pritule, koji je odapeo s dvadesetak metara i Kalinić nije mogao ništa napraviti. Hajduk je izjednačio pet minuta potom majstorskim pogotkom Durdova, a u 72. Skoko postavlja konačnih 3:1.