MAJSTORI S MORA / Hajduk na juniorski pogon i bez Livaje uvjerljiv protiv 3. momčadi slovenske lige

Splićani su istrčali u kombiniranoj momčadi s čak pet juniora Pušktasom, Vrcićem, Prpićem, Capanom i 15-godišnjim Lukom Vuškovićem. Još su četiri Hajdukova tića bila na klupi, a u kadru nije bilo Livaje, Krovinovića, Awaziema, Melnjaka…

14.1.2023.
16:34
Srecko Niketic/PIXSELL

Hajduk je danas odigrao svoj treći prijateljski susret na pripremama u Istri i upisao treću pobjedu. Nakon pobjeda 3:1 protiv Radomlja i 3:2 protiv mađarskog Fehervara, momčad Ivana Leke svladala je Celje s 2:0.

STADIONI SVIJETA /

VELIKA GALERIJA Ovo nije Poljud nego njegova uvećana imitacija na drugom kraju svijeta! Provjerite u čemu se razlikuju

Strijelci Fossati i Vrcić

Ipak pomlađena splitska momčad je izgledala bolje od svojih slovenskih rivala. U utakmici s dosta ritma nizale su se šanse pred vratima Obradovića, a onda je u 29. minuti Fossati s 25 metara zabio pogodak kakav se rijetko viđa.

I u nastavku smo gledali sličan scenarij. Hajduk je stvorio nekoliko solidnih šansi na otvaranju, a onda zabio za povećanje vodstva. Sahiti je odigrao lijepu loptu prema junioru Jeri Vrciću koji spretnom reakcijom na 5 metara podiže na 2:0.

Do kraja smo vidjeli po jednu izglednu priliku sa svake strane no rezultat se nije mijenjao. U nedjelju Hajduk igra svoj posljednji pripremni susret, a u 12 sati susrest će se sa FC Slovacko, osmoplasiranom momčadi češke lige.