Nakon lude golijade Hajduk preuzeo vrh ljestvice!

Nakon uvjerljivog poraza od Intera na Poljudu nogometaši Hajduka vratili su se obvezama u hrvatskom prvenstvu. U trećem kolu gostovali su na Stanovima kod Zadra i upisali pobjedu 4:2.

5.8.2012.
20:57

Nije dobro počelo za Splićane. Igrala se 16. minuta kada su Zadrani došli do vodstva 1:0. Nakon ubacivanja iz kuta u kaznenom prostoru Hajduka najbolje se snašao Jolić, koji je udarcem sa sedam metara donio vodstvo domaćinu.

Nakon pogotka Hajduk je preuzeo inicijativu, koju su okrunili u 34. minuti. Oremuš je lijepo proigrao Vukušića, a on nije imao težak zadatak da s deset metara izjednači na 1:1.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 65. minuti, a onda je Caktaš iskoristio proigravanje Vukovića i donio vodstvo Hajduku 2:1. Samo dvije minute kasnije Splićani su zabili i svoj treći pogodak na utakmici. Bila je to solo akcija Andrijaševića, koji je povukao sa svoje polovice, došao do kaznenog prostora Zadrana, opalio i neobranjivo pogodio za 3:1.

Nadu u preokret domaćinima je u 82. minuti fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca donio Ćurjurić, međutim da do toga ne dođe pobrinuo se Vuković sedam minuta kasnije. On je odigrao dupli pas s Ozobićem i zabio za pobjedu Hajduka 4:2.

Ovom pobjedom Splićani su preuzeli prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Split je rezultatom 2:0 slavio u derbiju kola odigranom u Parku mladeži. Iako je Slaven Belupo prije ove utakmice upisao dvije pobjede, protiv razigranog Splita nije imao nikakve šanse. Od samog početka utakmice Crveni su uspostavili dominaciju na terenu koja je okrunjena u 33. minuti kada je s bijele točke pogodio Ante Vitaić. Gosti su u drugo poluvrijeme ušli nešto hrabrije, ali ih je ponovo presjekao pogodak Ivana Barabana koji je zabio u 68. minuti, tek nekoliko sekundi nakon što je ušao. Sve mu je pripremio Belle koji je odlično probio desnu stranu i zatim servirao loptu Barabanu koji pogađa s pet metara. Do kraja utakmice Split je rutinski zadržao prednost. Zagreb - Rijeka 0:1 Lokomotiva - Osijek 0:0 Cibalia - Inter Zaprešić 1:1 Istra 1961 - Dinamo Zagreb 0:1 Zadar - Hajduk Split 2:4 Split - Slaven Koprivnica 2:0 TABLICA: 1. Hajduk Split 3 2 1 0 5 2 +3 7 2. Lokomotiva 3 2 1 0 3 0 +3 7 3. Dinamo Zagreb 3 2 1 0 4 2 +2 7 4. Slaven Koprivnica 3 2 0 1 6 3 +3 6 5. Split 3 2 0 1 4 1 +3 6 6. Osijek 3 1 2 0 1 0 +1 5 7. Rijeka 3 1 1 1 1 2 -1 4 8. Inter Zaprešic 3 0 2 1 2 3 -1 2 9. Zadar 3 0 2 1 2 4 -2 2 10. Istra 1961 3 0 1 2 1 4 -3 1 11. Cibalia 3 0 1 2 2 6 -4 1 12. Zagreb 3 0 0 3 0 4 -4 0